Liverpool humbë nga PSG, Napoli kalon tutje / VIDEO

Paris Saint Germain e ka mposhtur me rezultat 2-1 Liverpoolin sonte duke ia komplikuar më të madhe kalimin në grupe të nënkampionit europian.

Skuadrat që do të kalojnë tutje në këtë grup do të mësohen në rrethin e gjashtë të Ligës së Kampionëve

PSG sonte ka mposhtur Liverpoolin në Parc des Princes për t’ia komplikuar më të madhe atyre kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë i ka takuar tërësisht Paris Saint-Germain, të cilët kanë mundur të shënojnë më shumë se tri gola.

Që nga fillimi PSG ishte më e mirë dhe në minutën e 13’të arrin të goli i parë.

Juan Bernat shfrytëzon një mundësi të mirë pas gabimit të mbrojtjes së Liverpool për të kaluar në epërsi prej 1-0.

Pas këtij goli, Neymar dhe Mbappe por edhe Di Maria kishin disa mundësi të mira për gol, por ishte portieri Alisson që reagoi shumë mirë në portë për t’i pritur ato.

Dyshja Mbappe-Neymar ishin edhe kreatorë të golit të dytë.

Fillimisht Neymar depërtoi duke pasuar të Mbappe i cili krosoi por topin e tij nuk mund ta dërgoi në rrjetë Cavani pasi priti Alisson. Topin e devijuar e kthen në gol Neymari në minutën 35’të.

Krejt çka bëri Liverpool ishte një penallti për të cilët u akordua në fund të pjesës së parë të cilën në gol e shndërroi James Milner.

Në pjesën e dytë Liverpool ishin më të mirë dhe në fillim të saj ishin afër për ta barazuar rezultatin, sidomos me Firminon në minutën e 60, i cili nuk shënoi me kokë.

Megjithatë, PSG disa herë u tregua e rrezikshme me kundërsulme ku përdorën Mbappen, i cili shquhet për shpejtësinë e tij.

Deri në fund, Liverpool sulmoi disa herë, derisa në lojë u aktivizua edhe Shaqiri por që nuk arriti ta barazoi rezultatin.

Me këtë humbje, Liverpool merr vendin e tretë dhe i duhet ndeshja e fundit kundër Napolit të cilën duhet ta fitojë për të kaluar tutje në rrethin e 16 skuadrave më të mira në Europë.

Liverpoolit i duhet një fitore prej 1-0 që të kalojë grupin në Anfield në ndeshjen që zhvillohet pas dy jave.

PSG ka punë me Crvena Zvezdën dhe ka 8 pikë në grup. Skuadra që është eliminuar tashmë nga kjo garë është Zvezda që ka vetëm katër pikë në grup

Formacionet zyrtare: PSG vs Liverpooli, a starton Shaqiri ? / FOTO

Paris Saint-Germaini dhe Liverpooli zhvillojnë sfidën shumë të rëndësishme grupore, në kuadër të xhiros së pestë në Grupin C të Ligës së Kampionëve.

Gjithçka është e hapur në këtë grup, pasi diferenca e pikëve ndërmjet skuadrave është e vogël dhe të gjitha janë matematikisht në garë për t’u kualifikuar në 1/8 e finales.

PSG ka arkëtuar pesë pikë në katër xhirot e mëparshme nga një fitore, dy barazime dhe një humbje dhe pozicionohet në vend të tretë.

Redsat ndajnë pozitën e parë me Napolin me nga gjashtë pikë. Skuadra angleze i ka fituar dy ndeshje dhe dy të tjera i ka humbur.

Trajnerët Thomas Tuchel dhe Jurgen Klopp i kanë gati taktikat e tyre për këtë sfidë.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit:…

Formacioni startues i Liverpoolit:

Liverpool vs Watford, formacionet zyrtare / FOTO

Skuadra e Jurgen Klopp, Liverpooli do të luajë si mysafirë ndaj Watfordit në kuadër të xhiros së 13-të në Premierligë.

The Reds nuk dinë për humbje në këtë stinor në Premierligë, dhe sot kërkon që ta vazhdojë këtë ecuri, raporton Teleshkronja Post.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Liverpooli i ka fituar katër prej tyre, ndërsa një ndeshje ka përfunduar me barazim.

Watford: Në pritje…

Liverpool: