Champions League LIVE

Manchester Unitedi e vazhdon aventurën në Ligën e Kampionëve si mysafirë në Barcelonë, në ndeshjen e dytë çerekfinale mes tyre në “Camp Nou”, që nis në orën 21:00.

Ajaxi i shkon Juventusit në Alianz Stadium në Torino, në ndeshjen e parë çerekfinale mes tyre, që nis në orën 21:00.

Ndeshjet e Champions League ndiqni LIVE më poshtë:

Barcelona vs Manchester United Livestreaming

Juventus vs Ajax Livestreaming

Kosova vs Bullgaria – LIVE Drejtëpërdrejt

Sonte luhet ndeshja Kosovo vs Bulgaria LIVE ndeshja, e cila luhet në Stadiumin ‘Levsi’ në Sofje nga ora 20:45.

Bullgaria, Kosova, Anglia, Mali i Zi dhe Republika Çeke të gjitha bëjnë pjesë në Grupin A kualifikues.

Ndeshja Kosova vs Bullgaria LIVE mund ta ndiqni më poshtë, përmes linqeve dhe videos, zgjedhja është e juaja.

Kosova vs Bullgaria LIVESTREAM

Albania vs Turqia LIVE

Albania vs Turkey në Loro Boriçi sonte nga ora 20:45 në ndeshjen e vlefshme për eleminatoret Euro 2020.

Ndeshjen Shqipëri vs Turqi LIVE mund ta ndiqni më poshtë përmes linqeve, transmeton Teleshkronja Post.

Gjithashtu mund ti ndiqni edhe ndeshjet tjera si ajo e Francës, Portugalisë, Anglisë.

Linqet për ta ndjekur ndeshjet LIVE :

Shqipëria vs Turqia LIVE 1

Shqipëria vs Turqia LIVE 2

Shqipëria vs Turqia LIVE 3

Portugali vs Ukrainë LIVE 1

Angli vs Rep Ceke LIVE 1

Moldavi vs France LIVE 1

Juventus vs Atletico de Madrid LIVE

Nga ai i cili pritet, Cristiano Ronaldo, do të përpiqet ta frymëzojë Juventusit drejt një rikthimi pothuajse të pamundur kundër Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit të 1/16 e finales në Ligën e Kampionëve sonte në Torino.

Juventusi pothuajse e ka siguruar titullin në Serie A me 11 ndeshje të mbetura deri në fund, por fokusi i bardhezinjve është Liga e Kampionëve, e cila sonte do të jetë më shumë se një sfidë për ta.

Nëse eleminohen pa dyshim do ishte dështim i Allegrit dhe ekipit, pasi kanë investuar shumë sidomos për ta fituar Ligën e Kampionëve.

LIVE: Prezantimi i Zidanes tek Real Madridi / Video

Zinedine Zidane është rikthyer dhe ka ngjallur përsëri entuziazmin e të gjithë Madridizmit mbarë globin.

Bordi drejtues i Los Blancos vendosi për shkarkimin e Santiago Solarit dhe në vendin e Argjentinasit emëroi Zinedine Zidane, i cili bën kështu rikthimin e madh në skuadër pasi ishte larguar nga ekipi në fund të sezonit 2017/18.

Shumë ndryshime pritet të ketë gjatë verës ndërsa Florentino Perez i ka siguruar teknikut blerje të mëdha dhe një dorë të lirë në ri-ndërtimin e ekipit duke i dhënë një rol shumë më të madh se sa në epokën e tij të parë në klubin Madrilen.

Ashtu siç njoftuam, prezentimi i tij do të filloje në ora 20:00 ndërsa atë mund t’a ndiqni drejtëpërdrejtë:

Të gjitha ndeshjet e Champions League LIVE

Edhe një tjetër natë e magjishme e Champions League me disa super ndeshje.

Sonte shumë prej tyre pritet të përcaktojnë edhe lideret e grupeve përkatëse, gjithashtu edhe kush do të eleminohet nga kjo garë, shkruan Teleshkronja Post.

Dy ndeshjet më të rëndësishme për sonte janë PSG vs Liverpool dhe Tottenham vs Inter.

Të dy këto takime përcaktojnë fatin e tyre me gjasë në këtë garë

Këtu më poshtë mund ti ndiqni ndeshjet LIVE :