Talenti brazilian Vinicius merr një super lajm

Ndoshta nuk e kishte aspak mbrëmje të bukur dje pas humbjes tronditëse, por sot Vinicius Jr ka marrë një lajm të mrekullueshëm.

Trajneri brazilian, Adenor Leonardo Bacchi “Tite” grumbulloi në kombëtare të enjten sulmuesin Vinícius Júnior.

I riu 18 vjeq, i cili ka nënshkruar vitin e kaluar me Real Madrid, do të jetë i gatshëm për miqësoret e Brazilit me Panamanë dhe Republikën Çeke, fazë përgatitore për Copa America.

Kjo është hera e parë që Vinicius Junior, 18 vjeç, është thirrur për ekipin kombëtar brazilian, ku u hap një hapësirë pas lëndimit të ri të pësuar nga sulmuesi dhe kapiteni Neymar, që mungonte në listën e mbledhjeve të zbuluar nga Tite.

Në dy miqësoret e para para lëshimit të listës së kandidatëve për Copa América 2019, nga e cila Brazili do të presë nga qershori i ardhshëm, Brazili do të matet më 23 mars me Panamanë në qytetin portugez Porto dhe tri ditë më vonë me Republiken Çeke në Pragë./TeleshkronjaPost/