Zbulohen dokumentet: Kim Kardashian bën $ 300 deri në 500 mijë dollarë për postim

Dokumentet ligjore të marra nga TMZ zbulojnë se Kim Kardashian bën diku nga 300,000 deri në 500,000 dollarë për çdo postim në Instagram që ajo hedh. Është raportuar më parë se Kim merr deri në 720,000 dollarë për postim.

Motra e Kim, Kylie Jenner aka “Miliarderi më i ri i ndonjëherë”, thuhet se e bën një milion dollarë për postim në Instagram, shkruan Teleshkronja Post.

Kim, e cila Forbes raportoi në vitin 2018, vlen një vlerë prej 350 milionë dollarë, po padit markën e modës Missguided USA. Kim do ta dërgoj kompaninë e veshjeve në gjykatë për gjoja përdorimin e imazheve të saj për të shitur “knock-off”.

Për shkak se kompania ende nuk i përgjigjet padisë, Kim është duke kërkuar një gjykim të parazgjedhur prej 5 milion dollarë. Pse kaq shumë? Kim thotë se po bën 300,000 deri në 500,000 dollarë për postim në IG dhe kalkulon shumën prej 5 milion dollarë duke përdorur ato numra.

“Missguided nuk thjesht përsëritet pamja e këtyre të famshëm, siç shihet në qilima të kuq, në fotot e paparacisë dhe në postimet e mediave sociale”, avokati i Kim, Kump Michael më parë shkroi për kompaninë e modës së shpejtë.

“Misguided sistematikisht përdor emrat dhe imazhet e Kardashian dhe të tjera të famshëm për të reklamuar në faqen e saj dhe veshjet e saj.”

“Është shkatërruese të shohësh kompanitë e modës që të heqin dorë nga dizenjot që kanë marrë gjakun, djersën dhe lotët e projektuesve të vërtetë, të cilët i kanë vënë të gjitha gjërat në idetë e tyre origjinale”, u shpreh Kim në një intervistë pak para se të dalin lajmet për padinë e Missguided.

“Unë kam shikuar këto kompani të përfitojnë nga puna e bashkëshortit tim për vite dhe tani që po ndikojnë gjithashtu në projektues të cilët kanë qenë kaq bujarë që të më japin qasje në veprat e tyre të bukura, nuk mund të rri në heshtje”./TeleshkronjaPost/

Lëkura e irrituar e Kim Kardashian dhe lufta me psoriazen

Njihet si një nga femrat më seksi dhe më të famshme në botën e showbiznesit botërorë, por nuk e ka problem të shfaqë problemet e saj edhe publikisht.

Bëhet fjalë për yllin televiziv, Kim Kardashian, e cila e tregon lëkurën e irrituar në betejën e saj të vazhdueshme me psoriazën, shkruan Teleshkronja Post.

Kim zgjodhi si zakonisht rrjetin social “Instagram” për të zbuluar tek fansat e saj për betejën e saj të tanishme me sëmundjen e lëkures.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni gjendjen e lëkures së Kim Kardashian.

Gjithashtu disa nga postimet e fundit të gruas së Kanye West në Instagram, ku është një nga personat më të ndjekur në këtë rrjet social:

 

 

View this post on Instagram

 

I miss my babies! I took North with me to Montreal last week ✈️👗

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

View this post on Instagram

 

morning

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Era si Kim Kardashian para pasqyres

Këngëtarja Era Istrefi ka lënë të gjithë pa tekst me fotografinë e fundit të publikuar në rrjetin social “Instagram”.

Era Istrefi ka publikuar një fotografi të re në Instagram, në të cilën shfaqet tejet joshëse.

Këngëtarja është fotografuar para pasqyrës, teksa në fokus kishte vënë të pasmet bombastike, e veshur në bikini.

Era gjatë ditës së sotme ka xhiruar për projektin e ri, ndërsa pas një dite të lodhshme vendosi të relaksohet në pishinë.

Për ndryshe, këto ditë lansohet projekti i Erës, të cilin e sjell për audiencën vendore.

View this post on Instagram

Finger lickin good

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

Kim Kardashian pa fije turpi, poston foto nudo në Instagram

Kim Kardashian ka vazhduar serinë e fotove “hot” në profilin e saj në instagram.

Fotoja e saj më e fundit nuk ka nevojë aspak për koment, pasi në pak kohë shpërndarje ka ndezur internetin.

Ajo bënë qdo herë foto provokuese por kësaj radhe duket se pak e ka tepruar.

Për më shumë shikojeni vetë atë.