Super goli i Paulo Dybalas ndaj Triestes (VIDEO)

Tifozët e Manchester United mund të jenë të hidheruar me drejtuesit e klubit, pasi Paulo Dybala ka shënuar një super gol për Juventusin.

Dybala, i cili do të mbetet në Bianconeri pasi u hodh poshtë mundësia e tij për largim, me kusht që një kujtesë e talentit të tij të bëj United t’i shtrëngojë nofullat sepse mund të kishte në dispozicion.

Mbrëmjen e kaluar Dybala shënoi golin e vetëm në fitoren 1-0 të Serisë C veshje Triestina, transmeton Teleshkronja Post.

Mund të ketë qenë vetëm miqësore, por Argjentinasi shënoi një nga golat e tij më të mirë në një fanellë të Juventusit, duke mposhtur me lehtësi një mbrojtje kur u asistua brenda zonës përpara se t’i jepte fund karrierës së portierit me një goditje të guximshme në këndin e largët.

Goli i mrekullueshëm i Paulo Dybala ndaj Triestes :

PSG në kontakt të vazhdueshëm me Dybalan

Juventus pret një ofertë nga PSG për Dybalan. Argjentinasi është një nga emrat që po përmendet më shumë në këtë treg transferimi.

Ai ishte i lidhur me disa ekipe angleze(Tottenham dhe Man United), megjithëse më në fund asnjë nga operacionet nuk ishte i frytshëm.

Tani është PSG që mendon për Dybala si zëvendësues të Neymar. Sipas Calciomercato, skuadra franceze do të ishte e gatshme të hiqte dorë nga të drejtat e imazhit ndaj lojtarit.

Agjenti i ka kërkuar PSG pagë 15 mln€ në sezon për argjentinasin, gjë që nuk paraqet problem për drejtuesit e ekipit francez.

Drejtori sportiv i Parisienëve, Leonardo në kontakte të vazhdueshme me agjentin e Dybalas për një transferim në Paris./TeleshkronjaPost/

Atletico 2-1 Juventus: Shkëlqen Felix dhe i fiton ndeshjen ekipit spanjoll

Atletico Madridi e arriti qëllimin për t’iu hakmarrë Juventusit për eliminimin nga edicioni i kaluar i Ligës së Kampionëve.

Djelmoshat e Simeones siguruan fitore me rezultat 2-1 në një ndeshje shumë më pak të rëndësishme se takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Joao Felix me dy gola të shënuara.

Në kuadër të turneut parasezonal, International Champions Cup, Atletico Madridi u ndesh për të tretën herë gjatë vitit 2019 me Juventusin. Edhe këtë herë, dy skuadrat luajtën me ekipet më të mira të tyra, përkundër që ishte vetëm ndeshje miqësore.

Pasi që Juventusi e kishte eliminuar në mënyrë tronditëse Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, skuadra e Diego Simeone e shijoi fitoren më shumë sesa të tjerat në këtë parasezon.

Për dallim nga takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave, këtë herë Ronaldo s’la gjurmë kundër Atletico Madridit, të cilëve fitoren ua siguroi lojtari i ri i transferuar në skuadër, Joao Felix.

I riu, Felix, i shënoi të dyja golat e Atletico Madridit, të dyja në pjesën e parë. Ndërsa, për Juventusin shënoi Sami Khedira.

Pjesa e parë, Joao Felix me dy gola kundër Juventus

Janë shënuar tre gola gjatë pjesës së parë në takimin ndërmjet Atleticos dhe Juventusit.

Fillimisht klubi spanjoll, Atletico Madridi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen miqësore kundër Juventusit.

Kjo ndeshje po zhvillohet në kuadër të turneut parasezonal International Champions Cup, shkruan Teleshkronja Post.

Ishte lojtari i ri i Atletico Madridit, Joao Felix, ai i cili i kaloi madrilenët në epërsi në minutën e 24-të të ndeshjes.

Më pas Sami Khedira realizoj gol të bukur për 1-1 pas 29 minutash lojë.

Por, talenti 19 vjeqarë i Atleticos nuk u ndal me kaq pasi 4 minuta më pas kaloj prapë në avantazh Rojiblancos 2-1.

Pjesa e parë: Atletico Madrid 2-1 Juventus./TeleshkronjaPost/

Juventus vs Atletico Madrid LIVE ICC 2019

Juventus dhe Atletico do të përballen me njëra tjetrën në kuadër të International Champions Cup.

Takimi i fundit mes dy skuadrave ishte luajtur në Ligën e Kampionëve, ku Juve fitonte me rezultatin 3:0, falë ‘magjisë’ së Ronaldo, i cili sot luan nga minuta e parë.

Surpriza e formacioneve është Sami Khedira, i cili luan nga fillimi në mesfushën e ‘Zonjës së vjetër’. Formacionet zyrtare këtu.

Shiko ndeshjen LIVE HD:

Juventus vs Ateltico de Madrid LIVE

Juventus vs Ateltico de Madrid LIVE 2

ICC2019|Formacionet zyrtare: Juventus vs Ateltico Madrid

Pas pak fillon ndeshja e fundit e International Champions Cup ndërmjet Juventusit dhe Ateltico Madridit nga ora 18:00.

Juventusi ka publikuar formacinin zyrtarë, Cristiano Ronaldo, Matthijs de Ligt dhe Douglas Costa kundër Joao Felix të Atletico Madridit, Saul Niguez dhe Alvaro Morata.

Ndeshja e fundit në Kupën e Kampionëve Ndërkombëtar fillon në Stokholm në orën 18.00 me kohën tonë lokale.

Këto ekipe u takuan për herë të fundit në Raundin e 16 të Ligës së Kampionëve, kur Atletico Madrid fitoi në ndeshjen e parë 2-0 dhe Juve komanduan një fitore 3-0 në Torino falë hat-trikut të Cristiano Ronaldos.

CR7 udhëheq rrugën përsëri sot me mbështetjen e Higuain dhe Douglas Costa, ndërsa Matthijs de Ligt është në mbrojtje qendrore me Giorgio Chiellini të rikthyer.

Sami Khedira është një surprizë në mesfushë, duke marrë parasysh se raportohet se është në daljen e tij nga klubi, shkruan Teleshkronja Post.

Kieran Trippier ishte lidhur me një transferim te Juventus dhe Napoli gjatë verës, por në vend të kësaj zgjodhi Atletico Madrid, dhe ai fillon këtë mbrëmje në anën e djathtë të mbrojtjes.

Ish sulmuesi i Juventus, Morata është në krye me fenomenin eri portugez, Joao Felix.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Rabiot; Douglas Costa, Higuain, Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Gimenez, Savic, Lodi; Koke, Llorente, Saul, Lemar; Joao Felix, Morata

Zyrtarizohen Joao Cancelo në Manchester City, Danilo bashkohet me Juventusin

Manchester City konfirmoi të Mërkurën se ata kanë përfunduar nënshkrimin e Joao Cancelo nga Juventus.

Lajmet që marrëveshja ishte bërë erdhën përmes faqes zyrtare të klubit, me Danilo kaloi nga City tek kampionët italianë.

Marrëveshja sheh që Cancelo të largohet nga Juventus pas vetëm një sezoni, pasi është bashkuar nga Valencia në verën e vitit 2018.

Cancelo shprehu kënaqësinë e tij për të përfunduar veprimin e tij.

“City është një klub fantastik, me një menaxher të shkëlqyeshëm dhe unë jam i kënaqur që jam këtu”, tha ai. “Gjithçka rreth tyre më ka bërë përshtypje, nga objektet, tek stili i tyre i lojës. Unë gjithmonë jam duke kërkuar të zhvilloj lojën time dhe të fitoj trofe dhe besoj se mund ta bëj këtë këtu, kështu që tani me të vërtetë po pres me padurim sezonin e ri dhe duke provuar veten time në Premier League ”.

Ndërkombëtarja Portugeze luajti në të majtën dhe të djathtën e sezonit të kaluar për bardhezinjtë, megjithëse ka të ngjarë të sigurojë konkurrencë për Kyle Walker në krahun e djathtë në Etihad Stadium.

Cancelo është një opsion emocionues për City dhe ka zhvilluar një reputacion si një nga më të efektshmet sulmues të plotë në lojë.

Per Squawka Football, ish-lojtari i Valencias dhe Inter pëlqen të driblojë lojtarët e kundërshtarë:

Ndërsa, Juventus do të marrë një interpretues të besueshëm si Danilo, megjithëse nuk krenohet me të njëjtën lloj sulmi që ka Cancelo. Sarri do të shpresojë se mund të tërheqë më shumë nga 28-vjeçari në Torino sesa Guardiola ishte në gjendje të City./TeleshkronjaPost/

Simeone: Akademi futbolli kanë Ajaxi, Atleti, Juve, Barça, Reali nuk ka.

Diego Pablo Simeone ka dhënë një intervistë të zgjeruar gazetës argjentinase La Nación në të cilën ai përshkruan planet e reja të klubit pas një vere me shumë ndryshime dhe gjithashtu analizon momentin e futbollit argjentinas dhe rritjen e futbollit të grave.

“Ne do të duhet të rikrijojmë veten,” thotë El Cholo.

Ata nuk janë më skuadra e popullit: “Jo, jo më. Sot kemi një stadium të jashtëzakonshëm, vitin e ardhshëm do të hapim një qytet sportiv në kulmin e asaj që meriton klubi. Vetëm tani klubi është paralel me rritjen e skuadrës, rritja e skuadrës ishte shumë e shpejtë dhe klubi nuk mund ta shoqëronte. Por tani, me një menaxhim shumë të mirë, ekziston një stadium, lehtësira të shkëlqyera, mund të blinim Lemar, João Félix.”

Momenti i rinovimit:

“Ne duhet të jemi realistë. Do të jetë një moment rinovimi, ata ishin udhëheqës shumë të rëndësishëm brenda ekipit, dhe prandaj unë them ekipin dhe jo lojtari, d.m.th. djemtë që luanin çdo të diel. Ne do të duhet të të rikrijojmë vetveten, dhe për të rikrijuar vetveten, ne do të duhet të mendojmë vetëm për ditë pas dite. Ne gjithmonë mendojmë kështu, është e vërtetë, por mbase në kohë që po venitej, kështu që tani do të duhet të dyfishojmë filozofinë tonë. të themi se në kampionatin tjetër do të luftojmë për titullin”.

Ekipet që kanë një akademi të mirë:

“Kur trajnerët vijnë në një klub, ne duhet ta kuptojmë historinë e tyre. Nëse nuk e kuptojmë atë, ne jemi të destinuar të kemi një kohë më të keqe se më mirë. Nëse nuk e ndiej atë thelb, Unë nuk shkoj. Që nga momenti kur pranoj të shkoj, Unë gjëja më e shëndetshme dhe më fisnike e trajnerit është të pyes: “Cila është historia e këtij klubi?” Dhe të formosh stilin tënd të lojërave në historinë e këtij klub, ndërsa ende jeni vetvetja, sigurisht. Ajax ka një shkollë të mirë, Barcelona e ka atë, Juventus gjithashtu, dhe Atlético de Madrid, gjithashtu, Real Madrid, jo, sepse ai alternon bazuar në talentin e tyre mënyra të ndryshme të prezantimit të tyre, dhe atje janë ekipe që janë duke lindur, siç është [Manchester] City of Guardiola, i cili nuk ka histori, por ai ngadalë po e shënon emrin e saj në histori me dikë si Guardiola”.

Futbolli i femrave:

“Itshtë një rritje e madhe, fantastike, e mrekullueshme. Ajo u jep vajzave mundësinë që të zhvillojnë një lojë në të cilën u desh shumë kohë që të pozicionohen vetë. Ato luajnë shkëlqyeshëm. Unë shoh teknikë, cilësi. I vetmi ndryshim është fizika e forcës, dhe ai ndryshim do të jetë gjithmonë. Por nga cilësia dhe teknika shoh detaje të mrekullueshme dhe, me kalimin e kohës, do të mësohemi me Kupat Botërore fantastike. Ato kanë talent, kanë kreativitet. Duke iu afruar versioneve më të mira të United Shtetet, Hollanda ose Suedia.”

Largimi i Antoine Griezmann:

“Ai ishte i rëndësishëm nga ana sportive. Të tjerët, përndryshe, kanë rrëmbyer zemrën e tifozëve të Atléticos. Numrat e Antoine janë të jashtëzakonshme: në pesë vjet ai ishte ndër pesë golashënuesit më të mirë në histori të klubit. Kur erdhi të flas me mua për largimin e tij, unë tashmë e ndjeva atë. Mendoj se ai kërkoi momentin më të përshtatshëm në kërkimin e tij për të vazhduar të përmirësohet; ai është i ri, ai ka talent, ai është një djalë i jashtëzakonshëm që unë e dua shumë. Dhe më i miri mënyra për të ruajtur këtë dashuri është nga respekti. Unë e kuptoj se të tjerët gjithashtu kanë nevoja. Për sa kohë që të tjerët kanë nevoja që nuk ndryshojnë imja, është e shkëlqyeshme.”

/TeleshkronjaPost/