Barcelona e Messit transferon ‘shokun e Ronaldos’ nga Juventus

Mund të jetë befasia e këtij afati kalimtarë. Barcelona kërkon një përforcim të madh nga klubi italian Juventus.

Klubi blaugran, Barcelona ka shfaqur interesim për transferimin e një përforcimi të madh nga Juventus.

Sipas gazetës sportive italiane “Gazzetta dello Sport” raporton se klubi katalan ka hyrë në garë për blerjen e Joao Cancelos.

Lojtari portugez – shok i afërt me Cristiano Ronaldon – pritet të largohet nga Juventus, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Lajmi i raportuar nga Gazzeta Dello Sport.

Cancelo është përfolur gjithashtu si objektiv i Manchester City por skuadra kampione nga Premierliga ka refuzuar të paguajë 60 milionë eurot e kërkuara nga Juventus.

Tani në lojë ka hyrë edhe Barcelona që e dëshiron Cancelon në Camp Nou për forcimin e repartit të mbrojtjes.

Icardi ‘ngacmon’ Juventusin përmes Cancelos

Mauro Icardi ia ka bërë ‘like” postimit të Joao Cancelos në Instagram duke festuar fitoren e Juventusit 2-1 ndaj Napolit.

Me sa po shifet, ish-kapiteni Mauro Icardi i ka ditët e numëruara te Interi.

Ish-kapiteni, të cilit iu mor shiriti dhe që nga atëherë nuk është paraqitur për Interin, dëshiron të largohet pikërisht për këtë veprim që bëri klubi italian.

Së fundmi, sulmuesi argjentinas ka nxitur spekulimet duke ia bërë liken ë Instagram postimit të mbrojtësit të Juventusit, Joao Cancelo.

“Të vetëm mund të bëni shumë gjëra, por të bashkuar mund të bëni gjithçka. Fitore e madhe, urime të gjithëve”, shkroi Cancelo në Instagram teksa postoi foto duke festuar fitoren ndaj Napolit të dielën dhe duket se i ka pëlqyer edhe Icardit, që ka kohë që lidhet me një kalim të mundshëm te Juve.