ZYRTARE: Valencia nëshkruan me mbrojtësin e Man City, Mangala

Eliaquim Mangala është shtuar nën radhët e mbrojtjes së Valencias, pasi ra dakord të kthehej në klub në një marrëveshje dy-vjeçare.

Valencia arriti një marrëveshje me Manchester Cityn për qendërmbrojtësin dhe ndërsa një tarifë nuk është diskutuar, ia vlen të kujtojmë se kontrata e Mangala me kampionët në pushtet të Premier League ishte caktuar të skadonte në 30 qershor të vitit 2020.

Mangala iu nënshtrua kontrolleve të tij mjekësore të hënën dhe iu dha drita jeshile, megjithëse ekipi mjekësor i Valencia u sigurua të ekzaminojë dëmtimin e gjurit që pësoi ndërsa luajti në Angli.

28-vjeçari e kaloi fushatën 2016/17 si huazim në Mestalla dhe shkëlqeu, por nja dy vjet do të nënkuptojë që Mangala do të jetë i vendosur të provojë dyshimet e tij të gabuara duke performuar mirë me Valencian.

Marcelino, ndërkohë, ka dëshirën e tij duke shtuar një tjetër qendërmbrojtës te skuadra e tij./TeleshkronjaPost/