Hazard hipnotizon Santiago Bernabeun, por nuk thyhet rekordi i CR7

Para pak minutash Eden Hazard u prezantua para tifozëve të Real Madridit, duke u konfirmuar si ylli i tyre më i ri.

Nuk kishte si të mungonte pritja madhështore për belgun, që tej mbushi shkallët e “Santiago Bernabeu” dhe mori vëmendjen e të gjithë medieve sportive, në mbarë botën.

Gjithsesi kjo nuk ka mjaftuar sepse rekordin për pjesëmarrjen më të lartë të tifozëve në “Bernabeu” e mban Cristiano Ronaldo.

Këtë e ka konfirmuar tabloidi spanjoll sportiv, Marca.com, përcjellë teleshkronjapost.info.

Plot 70 mijë tifozë e kanë ndjekur nga afër prezantimin e portugezit në vitin 2009, ndërsa për belgun kanë shkuar 50 mijë tifozë të “Los Blancos”./TeleshkronjaPost/

Plani i Real Madridit për të nënshkruar me Hazard ka filluar në 2017, ja si filloj gjithqka

Eden Hazard është Galaktiku më i fundit i Real Madridit me belgun që do të prezantohet në Estadio Santiago Bernabeu të enjten, pasi një nënshkrimit që filloi në 2017.

Ka qenë një projekt afatgjatë që filloi kur Hazard ishte në sezonin e tij të pestë në Chelsea.

Në atë kohë, MARCA raportoi se po ndiqte, duke shkruar se Madridi ishte në kërkim të lojtarit dhe se Jose Angel Sanchez kishte qenë në Londër për të parë lojtarin.

Biseda kishte midis Sanchez, Juni Calafat, Zinedine Zidane dhe të tjerë për të vënë në lëvizje në një transferim që klubi ishte i vendosur për të përfunduar herët ose vonë.

Calafat vizitoi Londrën fshehurazi për të zhvilluar diçka të një marrëdhënieje, por gjithmonë bëri gjithçka për të shmangur negociatat e paligjshme.

Madridi ka qenë i interesuar në Hazard që nga viti 2012 edhe pse, siç shkruajti MARCA në atë kohë dhe Zinedine Zidane e lavdëroi atë që në fillim të vitit 2010 dhe ndikimi i trajnerit nuk mund të fshihet.

Zidane nuk kishte nevojë të ndërhynte shumë në diskutime, pasi adhurimi i tij për nr.10 nuk është mbajtur kurrë sekret, përcjellë TeleshkronjaPost.

Van Dijk pëson driblimin e parë pas 65 ndeshjeve, Bernardo Silva autori

Në këto dy vjet e gjysmë ka pasur vizita të panumërta në Stamford Bridge, por tani, më në fund, ai është një lojtar i Real Madridit.

Thuhet se ai u takua me Roberto Karlos gjatë një festimi veror në vitet e fundit dhe belg thuhet se “i thoni presidentit tuaj se do të nënshkruaj për Realin”. Braziliani ndoqi udhëzimet e tij, dhe marrëveshja është bërë.

Strategjia e re

Futbolli ka ndryshuar vitet e fundit dhe nuk ka dyshim në mendjet e atyre në klubet e mëdha se kjo qasje është mënyra më e mirë për të nënshkruar një lojtar.

Parashikimet dhe puna paraprake janë të rëndësishme, ashtu siç po përfitojnë nga viti i fundit i kontratës i një lojtari./TeleshkronjaPost/

ZYRTARE: Eden Hazard lojtarë i Real Madridit, zbulohet data e prezantimit në Bernabeu

Ka përfunduar telenovela Hazard-Real Madrid, pasi sonte në mbrëmje (7 qershor), para pak minutash edhe zyrtarisht u njoftua se belgu ka nënshkruar me klubin e Realit.

Përmes një komunikate zyrtare në uebsajtin e vet klubi nga kryeqyteti spanjoll ka zyrtarizuar blerjen e re.

Ja se qfarë shkruan në komunikatën e publikuar, transmeton Teleshkronja Post:

Real Madridi C. F. dhe Chelsea FC kanë rënë dakord për një marrëveshje për lojtarin Eden Hazard.
 
Lojtari do të bashkohet me klubin për pesë sezonet e ardhshme, deri më 30 qershor 2024.
 
Eden Hazard do të prezantohet si një lojtar i Real Madridit të enjten më 13 qershor në estadio Santiago Bernabéu, pasi ka kaluar një mjek me klubin.

Belgu 28 vjeqarë bëhet lojtari i tretë këtë sezon që ka nënshkruar me Real Madridin pas Luka Jovic dhe Eder Militao./TeleshkronjaPost/

Pas fitores Hazard konfirmon gjithqka rreth të ardhmes së tij

Klubi i Chelsea fitoj trofeun e Europa League 2018/19 duke mposhtur Arsenalin në finale me rezultat 4-1.

Në qendër të kësaj ndeshje padyshim ishte Eden Hazard, i cili konfirmoj të ardhmen e tij pas takimit.

Eden Hazard tha se ai kishte luajtur ndeshjen e tij të fundit për Chelsea pasi dy golat e tij ndihmuan në fitoren e Europa League.

Belgu është lidhur fort me një lëvizje në Real Madrid, e cila pritet të bëhet zyrtare, shkruan Teleshkronja Post.

Eden Hazard: “Unë mendoj se është një lamtumirë, por nuk e di asnjëherë,” tha belgu pas ndeshjes.

“Tani, kjo varet nga klubet, jam duke pritur në të dyja klubet, si mënyra se si tifozët janë duke pritur, do ta dini gjatë dy ditëve.”

“Kam bërë këtë për shtatë vjet në një nga klubet më të mëdha në botë, kështu që ndoshta është koha për një sfidë të re “.

Ai sonte realizoj dy gola, dhe largohet nga Chelsea pas 7 vitesh tek klubi nga Londra.

Hazard gjatë këtyre 7 viteve ka realizuar plot 245 paraqitje, ku ka shënuar 85 gola, duke u cilësuar padyshim si një legjendë e Chelseas./TeleshkronjaPost/

‘Vetëm Messi ose Cristiano mund ta zëvendësojnë Hazard te Chelsea’

Ish-futbollisti i Chelsea dhe Anglisë beson se “Blutë e Londrës” do ta kenë të vështirë të gjejnë zëvendësues, nëse Hazard kompleton transferimin në Real Madrid për 100 milionë funte.

Sipas Wayne Bridge Chelsea nuk është në gjendje të zëvendësojë Eden Hazardin, duke thënë se vetëm Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të kenë ndikimin si të belgut për “Blutë e Londrës”.

Eden ka kohë që lidhet me një largim nga “Stamford Bridge”. Raportohet se 28-vjeçari mund të transferohet këtë verë te Real Madridi.

Sipas burimeve të Goal, negociatat mes Chelsea e Real Madrid janë shumë të avancuara dhe belgu mund të shitet për 100 milionë funte.

“Nëse Chelsea e humb Hazardin, nuk e di se si do ta zëvendësojnë atë”, tha Bridge për Goal.

Eden Hazard

“Nuk e di se kë mund ta blejnë sepse Hazard është një ndër më të mirët në botë. Mund të them se vetëm Messi ose Ronaldo mund ta zëvendësojnë atë. Mendoj se nëse e humbasin, s’mund ta zëvendësojnë”.

Hazard është pjesë e Chelsea që nga viti 2012.

Ai ka bërë deri më tani 348 paraqitje për “Blutë e Londrës” dhe ka shënuar 108 gola.

Goli u muajit në Premierligë: Mohamed Salah, Eden Hazard apo James Maddison ?

U shënuan disa gola spektakular gjatë muajit prill në Premier Ligën angleze, padyshim mund të quhet muaji i golave të jashtëzakonshëm.

Egjiptiani Mohamed Salah është më i nominuari këtë muaj me dy gola, ose thënë më mirë super gola.

Këta janë disa nga top golat e shënuar, gola të vequar nga Salah, Hazard, Madison, Babel, Hendricks, Digne :

  • Mohamed Salah – Southampton vs LIVERPOOL – Prill 5
  • James Maddison – Huddersfield vs LEICESTER – Prill 6
  • Eden Hazard – CHELSEA vs West Ham – Prill 8
  • Mohamed Salah – LIVERPOOL vs Chelsea – Prill 14
  • Lucas Digne – EVERTON vs Man Utd – Prill 21
  • Jeff Hendrick – Chelsea vs BURNLEY – Prill 22
  • Gonzalo Higuain – CHELSEA vs Burnley – Prill 22
  • Ryan Babel – FULHAM vs Cardiff – Prill 27

Cili ishte goli i muajit prill sipas jush ? Votoni më poshtë duke zgjedhur të preferuarin tuaj…/Teleshkronja Post/

Zyrtarisht Shoqata e Futbollistëve Profesionistë për 2018-19 i ndanë çmimet

Virgil van Dijk dhe Vivianne Miedema kanë fituar çmimin e Lojtarit të Vitit të Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë për 2018-19 në Premier Ligë.

Mbrojtësi i Liverpoolit, Van Dijk, 27 vjeq, mundi Raheem Sterling, Bernardo Silva, Sergio Aguero, Sadio Mane dhe Eden Hazard në votimin e lojtarëve.

Sulmuesja e Arsenalit, Miedema, 22, mundi Steph Houghton, Nikita Parris, Keira Walsh, Erin Cuthbert dhe Ji So-Yun.

Raheem Sterling fitoj çmimin e lojtarit më të mirë të ri, raporton Teleshkronja Post.

Klubi i Manchester City gjithashtu siguroi fitues për dy çmime të tjera.

Van Dijk ka sukses nga skuadra e Liverpoolit pas Mohamed Salah, i cili fitoi për 2017-18, dhe është mbrojtësi i parë që merr çmimin qysh nga ish lojtari i Chelsea, qendërmbrojtësi John Terry në vitin 2005. /TeleshkronjaPost/

Reali kthenë sytë nga ndeshja Man United – Chelsea

Pavarësisht nga programi i plotë i ndeshjeve të futbollit La Liga në Spanjë këtë fundjavë dy nga gazetat më të mëdha sportive kishin Eden Hazard dhe Paul Pogba në faqet e tyre të para të shtunën.

Takimi i Manchester United me Chelsea ka rëndësi shumë te Real Madridi sa çdo lojë tjetër që do të luhet gjatë 48 orëve të ardhshme.

Pyetja që të gjithë përkrahësit e klubit janë duke kërkuar, ndërsa sezoni po përfundon, është:

A do të jetë Hazard? Do të jetë Pogba? Apo do të jenë të dy?

Paul Pogba (Foto: AFP/GettyImages)
Eden Hazard (Foto: Chelsea FC via GettyImages)

Presidenti Florentino Perez, drejtori i tij i përgjithshëm Jose Angel Sanchez dhe trajneri Zinedine Zidane do të shikojnë nga larg, ku dy objektivat e tyre të mëdha të transferimit të verës do të takohen të dielën në Old Trafford.

Zidane beson se mund ta kthejë potencialin e Pogba-s në një diçka të vërtetë të veçantë. Ai mund të jetë i papërputhshëm deri në masën që vendi i tij në ekipin e PFA të sezonit ishte tallur këtë javë, por ai ka vetëm 26 vjeq dhe Zidane mund të shohë një hapësirë ​​të madhe për përmirësim e tij.

Ai beson se ekipi i tij i Madridit i mungon një motor në mesfushë, që nuk dorëzohet në lojëra dhe gjatë gjithë sezonit të ardhshëm kur La Liga do të jetë përsëri prioritet – ata përfunduan 17 pikë pas Barcelonës vitin e kaluar, tani ata janë 15 pikë prapa ata me katër lojëra të mbetura – gjërat duhet të ndryshojnë.

Por trajneri francez gjithashtu dëshiron Hazardin. Ai beson se njeriu i Chelsea mund t’i japë Real Madridit një pjesë të madhe të golave ​​që kanë munguar këtë vit në sezonin e tyre të parë pas ikjes së Cristiano Ronaldos.

Pogba do të operonte në një mesfushor me Casemiro ose Toni Kross ose Luka Modric. Eden Hazard do të fillojë në një sulm të trefishtë së bashku me Karim Benzemën dhe një tjetër (që është një hedhje krejt ndryshe me një numër më të madh kandidatësh, përfshirë Luka Joviçin, Viniciusin, Marco Asensio dhe Gareth Bale nëse ai qëndron).

Pogba është një ‘hit’ dhe tejet i përmendur në mediat spanjolle sportive të cilët kanë parë magjinë dhe personalitetin e fituesit të Kupës së Botës.

“AS” raporton se Pogba i ka kërkuar Unitedit të negociojë me Madridin gjatë një lëvizjeje të verës

Fjalët e Zidane nga një prej konferencave nuk qartësojnë asgjë: ‘Më pëlqen shumë Pogba. Kjo nuk është diçka e re. Unë e njoh personalisht, ai është i ndryshëm dhe ai ju jep diçka të ndryshme që shumë pak lojtarë mund të ofrojnë.” Nëse ai do që përvoja e tij në United të përfundoj dhe ai dëshiron të vijë, pse ai nuk do të vijë në Madrid?.

Pengesa më e madhe për largimin e Pogbës do të jetë paga. Çmimi i kërkuar i Manchester United për një lojtar i cili ende do të ketë dy vjet të tjera në kontratën e tij në fund të sezonit dhe kushton £ 89 £ në vitin 2016, mund të jetë shumë për Perez.

Gjigantët spanjollë kishin shpresuar se ata mund të përdorin një nga lojtarët e tyre, në fakt, ta ulin çmimin. Por për të gjithë që United kanë treguar interes në Bale, Kroos dhe Raphael Varane në të kaluarën se taktika e veçantë duket të jetë jashtë momentalisht.

Neymar u shfaq në Fox Sports duke thënë: ‘Hazard është një lojtar i veçantë me një stil të ngjashëm me mua’, kur u pyet se kush do të donte të luante së bashku në një pikë në karrierën e tij. Nuk mund të ketë vulë më të mirë të miratimit sesa nga lojtari që Perez do të dëshironte më shumë të nënshkruante nëse mund të kishte vetëm.

Pogba kontroversisht zuri një vend në Skuadrën PFA të Vitit por Hazard jo.

Perez i premtoi Zidane fuqitë e plota kur ai u kthye, por nëse klubi e bind atë se nënshkrimi i Pogba nuk është thjesht financiarisht i suksesshëm atëherë ai do ta pranojë atë. Rreziqet do të jenë të pranishme.

Duke parë të riun belg për herë të parë në Lille në vitin 2010, Zidane e kishte ishte lënë pa asnjë dyshim se ai ishte i destinuar për gjëra të mëdha dhe ai e paralajmëroi Real Madridin. Hazard ishte ende vetëm 19 vjeç dhe Madridi hezitoi, deri kur e humbi atë te Chelsea dy vjet më vonë.

Herët ose vonë do të shohim Zidane pranë belgut që idolizoi atë ose francezin që ai beson se mund të kthehet në mesfushorin më të mirë të botës. Për momentin, trajneri enigmatik i Real Madrid do të duhet të shikojë ndeshjen mes Manchester United dhe Chelsea në mënyrë që ta ndajë mendjen dhe ta ketë një pasqyrë të qartë./Teleshkronja Post/