Pas Muharremit e Donikës edhe Pali rehaton rejën e tij në Telekomin e Kosovës

Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK’së, tani nënkryetari i kësaj partie ka vendosur që në Postën e Kosovës, t’ia bëjë një vend gruas së djalit, raporton Gazeta Metro.

Gazeta Metro ka mësuar se gjatë periudhës 2018 – 2019, në Postën e Kosovës është punësuar reja e nënkryetarit të AAK’së, Pal Lekajt, Dorentina Gashi-Lekaj.

Siç mëson Metro, ajo punën e filloi pas rreth dy muajsh trajnimesh që pati në Telekom.

Ndërkohë, për një kohë shumë të shkurtër edhe në Telekom, u punësuan shumë familjarë të anëtarëvë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ishtë, 28-vjeçari Genc Nitaj, djali i deputeti Muharrem Nitaj, i cili mori kontratën më 28 gusht të vitit të kaluar, si zyrtar i marketingut në këtë ndërmarrje.

Nga 1 gushti i 2018’së, Naser Bujupi, bashkëshorti i Donika Kadaj – Bujupit, u punësua agjent i shitjes poashtu në Telekom.

Nuk ndalet nepotizmi: Edhe burri i Kadaj-Bujupit punësohet në Telekom

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, që u kthye në AAK pasi e braktisi Vetëvendosjen, gjithashtu ka të punësuar familjarë në Telekom.

Nga 1 gushti i 2018-s, Naser Bujupi, bashkëshorti i saj, u punësua agjent i shitjes në Telekom.

Kadaj Bujupi  ka thënë se bashkëshorti i saj është jurist dhe për 20 vjet ka qenë i papunë, transmeton Teleshkronja Post.

Sipas një raporti zyrtar të Telekomit, 234 persona janë punësuar në periudhën shkurt 2018- 2019.

Në total, Telekomi ka 2 mijë e 540 punëtorë, për dallim prej 2 mijë e 295 sa kishte në vitin 2016.

Dje po ashtu u raportua se djali i deputetit të AAK-së, Muarrem Nitajt, i është punësuar djali në Telekomin e Kosovës./Teleshkronja Post/

Donika Kadaj: S’ka demokraci aty ku lideri është mbi organizatën !

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka komentuar zgjedhjet e partisë nga ku u shpall fitues Albin Kurti.

Donika Kadaj-Bujupi ka folur rreth “kryetarllëkut” brenda Vetëvendosjes, duke thënë se kjo parti ka ardhur në një pikë ku gjithë të tjerët punojnë si nënpunës të liderit, transmeton Teleshkronja.

“Ajo që e shoh si kryesore, është fakti se mënyra se si përjetohet rëndësia e liderit në LV – e shndërron çdo zyrtar të saj në njeri të panevojshëm. Është situatë edhe e frikshme, por edhe pikëlluese. Erdhëm në pikë kur brenda organizatës mund të funksionojmë vetëm si nëpunës të liderit Po. Për fat të keq, gjatë kësaj kohe në LV u zhvillua një qasje e tillë – ku lideri shihej si formulë për ndryshime kadrovike. Pra, me shkuarjen e Visarit duhej të shkonte një ekip i njerëzve (shembull, SP)… Dhe, me ardhjen e Albinit duhej të vinte një ekip tjetër…”, ka thënë ajo në një emision në RTK.