Përfundon meçi Krasniqi vs Landaeta, ky është fituesi / FOTO

Ka përfunduar meçi i boksierit kosovarë Haxhi Krasniqi kundër spanjollit Landaeta, ku pas 12 raundeve duelin e fitoi Robin Haxhi Krasniqi me vendim unanim të jurisë.

Krasniqi fitoi me pikë pasi ishte më i mirë si kundërshtari i tij, veçanërisht në pesë rundet e para, shkruan Teleshkronja Post.

Në fakt, Landaeta u caktua për të boksuar me Krasniqin në momentet e fundit, pasi kundërshtari i paraparë i Krasniqit, Stefan Hartel, ishte tërhequr në çastet e fundit.

Pas triumfit në Anhalt Arena – Dessau në Gjermani, Krasniqi e mbrojti titullin EBU (European Super Middleweight).

Për Haxhi Krasniqin kjo ishte lufta e 54-të në karrierë, ku deri më tash boksieri nga Juniku ka arritur 49 fitore, ndërsa në 5 raste ka pësuar disfata.

Në anën tjetër për boksierin nga Venezuela, ky ishte meçi i 17-të, 16 nga të cilat i ka fituar dhe e ka humbur një, sonte kundër Krasniqit.

Drejtë për drejtë – Robin Haxhi Krasniqi vs Landaeta

Edhe pak minuta kanë mbetur deri tek meçi i shumëpritur i boksierit kosovar, Robin Haxhi Krasniqi kundër Spanjollit Landaeta.

Bokseri nga Juniku, Robin Krasniqi do të përballet me Ronny Landaetan, transmeton Teleshkronja Post.

Meçi është i vlefshëm për titullin EBU (European Super Middleëeight).Ne do t’iu raportojmë për ç’do ndryshim eventual sa i përket kësaj sfide.

Kliko : Robin Krasniqi vs Landaeta LIVE – dhe shiko drejtë për drejtë meçin.

SHPRËNDAJE QË TA SHOHIN EDHE TË TJERËT !

Robin Krasniqi – Landaeta, koha e meçit dhe statistikat

Boksieri kosovarë, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring sonte për t’u përballur me Ronny Landaetan, boksierin nga Venezuela, i cili doli në skenë vetëm pasi kundërshtari i paraparë i Krasniqit, Stefan Hartel, ishte tërhequr në çastet e fundit.

Para meçit, Krasniqi ka thënë se ekipi i Landaetas dhe promotori i tij meritojnë respekt që ia dolën ta caktonin këtë meç për një kohë shumë të shkurtër, përcjellë Teleshkronja Post.

“Respekt për punën që ka bërë promotori im, dhe mirë që ekipi i Ronny Landaetas u pajtua kaq shpejtë, përndryshe përgatitjet e mia do të shkonin huq” – ka thënë Krasniqi.

“Ai (Landaeta) do të jetë ndryshe në ring. Qetësia e tij tregon se a është përgatitur mirë, duket i sigurt, ka vetëbesim,” – u shpreh boksieri shqiptarë

Ndryshe, dy boksierët do të zbresin në ring sonte rreth orës 22:20 në Anhalt Arena – Dessau në Gjermani, për të luftuar për titullin EBU (European Super Middleweight).

Për Haxhi Krasniqin kjo do të jetë lufta e 54-të në karrierë, ku deri më tash boksieri nga Juniku ka arritur 48 fitore, ndërsa në 5 raste ka pësuar disfata.

Në anën tjetër për boksierin venezuelian, do të jetë ky meçi i 17-të, ndërsa deri më tani nuk dinë për humbje, duke regjistruar 16 fitore.