Inter 1-1 Spurs: Djemtë e Contes fitojnë me penalti

Tottenham e përfundoi pjesën e tyre të para sezonit me një humbje nga penalltia ndaj Inter Milan pas një barazimi 1-1 në kohën e rregullt.

Skuadra e Mauricio Pochettino ishte rikthyer në shtëpi pas dy fitoreve në Kupën Ndërkombëtare të Kampionëve ndaj Real Madridit dhe Bayern Munich, me Lucas Mouran, i cili shënoj 3 gola.

Sidoqoftë, Inter Milan i Antonio Conte gjithnjë ishte një rrezik ndaj, ndërsa Stefano Sensi në minutën e 39 i ngriti në këmbë tifozët pas një lëvizje elektrike nëpër zemrën e mbrojtjes së Tottenham, transmeton Teleshkronja Post.

Zhurma e zakonshme e zëvëndësimeve në pjesën e dytë në këtë ndeshje para-sezonale shkatërroi rrjedhën ndërsa loja shkoj në goditje dënimi nga 16 metrat ku Christian Eriksen dhe Oliver Skipp të dy humbën goditjet vendimtare.

Golat dhe rastet e ndeshje Inter Milan 1-1 Tottenham Hotspur :

ICC 2019, formacionet zyrtare: Inter – Tottenham

Pas ndeshjes kundër Manchester United dhe ndeshjes kundër Juventus, Nerazzurri janë vendosur të përballen me Spurs në stadiumin Tottenham Hotspur në ndeshjen e tyre të fundit të ICC.

Ndërsa këto janë skuadrat e përzgjedhura nga të dy trajnerët si startues në takimin i cili fillon nga ora 16:06 CEST.

Formacioni zyrtarë i Interit: 1.Handanovic; 33.D’Ambrosio, 6.De Vrij, 37.Skriniar; 87.Candreva, 5.Gagliardini, 77.Brozovic, 12.Sensi, 29.Dalbert; 44.Perisic, 70.Esposito.

Formacioni zyrtarë i Tottenham: 1.Lloris; 16.Walker-Peters, 6.Sanchez, 5.Vertonghen, 3.Rose; 17.Sissoko, 28.Ndombele; 11.Lamela, 8.Winks, 27.Lucas Moura; 10.Kane.