Zyrtare: Juventus blen mesfushorin e PSG, Adrien Rabiot

Përfundon gjithëqka. Adrien Rabiot është lojtari më i ri i Juventusit, pasi ata vetë kanë njoftuar përmes një video në Twitter dhe se ai do kryej testet mjeksore tek Juventusi të hënën në mëngjes përpara se të nënshkruajë kontratën katërvjeçare, pasi ai fluturoi në këtë mbrëmje.

Një marrëveshje ishte bërë këtë javë, por bardhezinjtë vendosën të prisnin derisa të përfundonte marrëveshja e Paris Saint-Germain.

Ai u kërkua gjithashtu nga Manchester United dhe Barcelona, por ishte i bindur për t’u bashkuar me Juventusin.

Është raportuar se ai do të nënshkruajë një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 7 milion euro në vit plus shpërblime, plus një tarifë prej 10 milion euro për nënshkrimin.

Sipas thashethemeve të fundit, Rabiot do të jetë në Torino e sot kështu që ai mund të vendoset përpara testeve mjekësore të së nesërmes në Qendrën J-Center.

Gjithashtu të hënën, Juventusi pritet të njoftojë marrëveshjen e tyre për kapitenin Ajax Matthijs de Ligt, i cili do të kushtojë 67 milion € plus 13 milion € në disa relativisht të lehtë për të arritur shtesa.

Luca Pellegrini kishte sot testet mjeksore të tij, duke arritur së bashku me € 10 milion nga Roma si pjesë e lëvizjes Leonardo Spinazzola./teleshkronja/

E papritur, objektivi i Barçës arrin marrëveshjen me Real Madridin

Si zakonisht rivaliteti mes Real Madridit dhe Barcelonës nuk mbetet vetëm brenda fushave.

Kjo pasi kjo vazhdon edhe në objektivat e tyre në transferimet e lojtarëve. E ardhmja e Adrien Rabiot mbetet akoma një mister.

Pas zërave që e kanë dhënë afër Juventus-it dhe Barcelona-s, me këta të fundit që dukej se kishin arritur dhe një marrëveshje paraprake, mesfushori francez mund të përfundojë te Real Madrid.

Sipas “AS”, burime pranë PSG-së kanë bërë të ditur se mesfushori 23-vjeçar ka arritur një marrëveshje me madrilenët.

Kështu, në merkaton e çmendur që “Los Blancos” pritet të bëjnë këtë verë mund të jetë edhe emri i francezit.

ZYRTARE: Barcelona kryen transferimin e parë të janarit

Mesfushori francez, Adrien Rabiot, ka arritur marrëveshje me Barcelonën.

Rabiot do t’i bashkohet klubit katalonas në verën që vjen si lojtar i ri, këtë lajm e ka raportuar gazetari i njohur, Fabrizio Romano.

Rabiot nuk ka pranuar që ta vazhdojë kontratën e tij me Paris Saint-Germainin, dhe në fund të këtij stinori do të largohet.