benjamin pavard-france-vs-argentine

Super talenti Francez: Nuk kam marrëveshje me Bayernin

Benjamin Pavard ka mohuar të ketë një marrëveshje që do ta shohë atë të lidhur me Bayern Munichun në verën e vitit 2019.

Që prej fitimit të Kupës së Botës me Francën gjatë verës, mbrojtësi 22-vjeçar ka parë të ardhmen e tij të klubit të vënë në pikëpyetje.

Është sugjeruar që Bayerni po udhëheq ndjekjen për nënshkrimin e tij, me të cilin raportohet gjerësisht se tashmë është bërë një marrëveshje.

Pavard, i cili mbetet nën kontratë në Stuttgart deri në vitin 2021, insiston që nuk është kështu dhe nuk ka marrëveshje me Bayernin.

“Nuk kam nënshkruar asgjë me Bayernin”, ka thënë fillimisht Pavard për Le Parisien.

“Interesi i një klubi të tillë më bën të lumtur, por jam fokusuar në Stuttgarti”.

“Unë nuk jam duke menduar për verën e ardhshme”, përfundoi francezi.

Ndryshe, Pavard ka qenë i pazëvendësueshëm te kombëtarja franceze gjatë Kupës së Botës dhe ka lënë përshtypje të mëdha.

Loading...

Një mendim mbi “Super talenti Francez: Nuk kam marrëveshje me Bayernin”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.