Super Hakimi-Reus në fitoren me goleadë nga Dortmund

Loading...

Dortmundi ka arritur të shënoj fitore në xhiron e 19 të Bundesliges gjermane me rezultat bindës 5-1 kundër Hannover.

Hakimi ishte ai i cili e filloi takimin me gol e tij në minuten e 24’të të takimit, raporton Teleshkronja Post.

Kështu përfundoj pjesa e parë, ndërsa pjesa e dytë ishte spektakël ku u shënuan plot 5 gola të tjerë.

Fillimisht ishte Reus që dyfishoj epërsinë në minuten e 60;të pas asistit nga Achraf Hakimi, dhe vetëm dy minuta më vonë edhe Gotze shënoi për 3-0.

Pas 3 minutash vije edhe goli i katërt nga djelmoshat e Favre, ishte Guerreiro i cili shënoi për 4-0.

Më pas pak para fundit Hannover e shënoi golin e nderit me Bakalorz në minuten e 86’të, ndeshjen e mbylli Witsel për 5-1.

Me këtë fitore ekipi i Luciano Favre prinë qetë në Bundesliga me 48 pikë, 9 pikë më shumë se përcjellësi i dytë B.Monchengladbach, ndërsa Hannover është në vendin e parafundit me  vetëm 11 pikë pas 19 xhirosh./TeleshkronjaPost/