Klubi kampion i Super Ligës së Kosovës, KF Feronikeli e ka barazuar në ndeshjen e parë kundër The New Saints (TNS), në ndeshjen e parë mes tyre në rundin e parë kualifikues për Ligën e Kampionëve që u zhvillua në Uells.

Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme nga KF Feronikeli, i cili e barazoj rezultatin 2-2 në fund, pasi ishte në disavantazh 2-0 deri në minuten e 80′.

Pjesa e parë përfundoj pa gola me dominim nga KF Feronikeli, por që nuk pati raste shënimi, dhe dy skuadrat ishin mjaftë të rezervuara.

Në anën tjetër, pjesa e dytë nuk filloj aspak mirë për Niklin, pasi kapiteni Lapidar Lladrovci shkaktoj penalti ku lojtari i TNS shënoj për 1-0.

Nuk vonoj shumë as goli i dytë i klubit uellsian, pasi mesfushori anësor Aeron Edwards që shënoi për 2-0 pas një gabimi të portierit Troshupa.

Krejt në fundin e ndeshjes, Mevlan Zeka i kampionit kosovar arriti të shënonte golin e vetëm për Niklin për rezultat përfundimtar 2-1.

Në minutën e 93-të, ishte Astrit Fazliu që arriti ta barazoj rezultatin në 2-2 nga pika e bardhë, raporton Teleshkronja Post.

Kësisoj Feronikeli ka marrë një rezultat fantastik nga ndeshja e parë dhe mund të kualifikohet tutje edhe me një barazim 0-0 ose 1-1 në shtëpi.

Ndeshja e kthimit luhet pas 1 jave në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Loading...