Mbrojtja e Real Madridit dhe mesfusha janë theksuar si thembra e Akilit të skuadrës mbretërore deri më tani këtë sezonin ri.

Los Blancos u mposht me 3-0 nga Paris Saint-Germain të mërkurën në ndeshjen e tyre të Ligës së Kampionëve, një ndeshje që ka sjellë mjaft kritika për ekipin e Zinedine Zidane.

Sipas sondazhit të MARCA-s, mungesa e golave është më e pakta e problemeve të Madridit deri më tani këtë sezon, me Thibaut Courtois gjithashtu fajësohet për performancën e tij në Francë.

Ndërkohë, rreth 200,000 lexues – rreth gjysma e votuesve – e etiketuan sezonin e ekipit aq shumë të keq, me 31 përqind e përshkruan atë si të keq, dhe vetëm 12 përqind e përcaktuan atë si në rregull.

Rreth 41 përqind e votuesve e konsiderojnë planifikimin e klubit si arsyet kryesore të fillimit të ngecjes të sezonit; 33 përqind e konsiderueshme besojnë se faji është Zinedine Zidane; dhe lojtarët morën më shumë se një çerek votash të pjesëmarrësve.

Tetëdhjetë e tre përqind e lexuesve nuk besojnë se Real Madrid do të ngritë një trofe këtë sezon, ndërsa vetëm 17 përqind e tyre e shohin ekipin si të aftë për të fituar diçka deri në fund të fushatës 2019-20./GazetaTeleshkronja/

Loading...