axel-witsel

Solskjaer pëlqen Witselin e Dortmundit

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Axel Witsel, ka përfunduar në radarin e Manchester Unitedit.

Witsel është kthyer përsëri në listën e dëshirave të Djajve të Kuq pavarësisht largimit të Jose Mourinhos.

Mourinho e kishte shikuar disa herë belgu për ndonjë transferim këtë sezon dhe ai kishte qenë duke planifikuar një veprim në janar.

Sidoqoftë, Witsel tani thuhet se ka mbetur ende në listën e drejtuesve të Unitedit edhe me ardhjen e trajnerit të ri Ole Gunnar Solskjaer.

Solskjaer e pëlqen idenë e transferimit të belgut si një opsion tjetër në mesfushë me skautët e klubit e kanë përshkruar atë si një objektiv kyç.

Witsel ishte në radar edhe në afatin kalimtar të verës përpara se Unitedi të shpenzonte 52 milionë funte në brazilianin Fred.

Ish-mesfushori i Zenit St Petersburg ka luajtur një rol kyç në skuadrën e Dortmundit, të cilët kryesojnë Bundesligën.

Transferimi i Witselit do t’i kushtonte Unitedit rreth 40 milionë euro.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.