Real Madrid e la Camp Nou me një barazim 1-1 të besueshëm në ndeshjen e parë gjysmëfinalen e Copa del Rey, por Marcelo ishte përsëri në qendër të vëmendjes.

Forma e dobët e brazilianit nuk tregon shenja përmirësimi, por Santiago Solari është duke qëndruar besnik ndaj rikthimit të tij të plotë.

“Marcelo është kapiteni i dytë,” tha Solari, duke qëndruar pranë lojtarit të tij.

“Ai është njëqind për qind Real Madrid dhe ne duam të shohim formën e tij më të mirë”.

Vinicius Junior tregoi përsëri në një lojë të madhe dhe pavarësisht nga disa vendime të diskutueshme ai gjithmonë dukej shkëlqyeshëm ndaj Barcelonës.

“Nuk jam i befasuar,” shtoi ai, “sepse e kam njohur atë që kur ai mbërriti.”

“Ai është një djalë 18-vjeçar që luan në këtë mënyrë dhe është për t’u habitur, sepse nuk ndodh shumë shpesh.”

“Ai dhe shokët e tij kanë diçka që e ndihmon të shkëlqejë”.

Madridi është në formë të mirë dhe përballet me një muaj të madh përpara, por Solari nuk po largohet, përkundrazi duke menduar për ndeshjet që do të vijnë, transmeton Teleshkronja Post.

“Le të shkojmë hap pas hapi”, tha ai me qetësi.

“Ne mund të shohim menjëherë dhe të vlerësojmë se çfarë është e para.”

“Ne duhet të shohim se si është Marcos Llorente dhe që nga nesër ne të përqendrohemi tek LaLiga Santander”./TeleshkronjaPost/

Loading...