Shefi i politikave sportive të Milanit, Zvonimir Boban ka treguar që klubi italian u përpoq të nënshkruajë me Luka Modric këtë verë, por kroati nuk dëshironte të largohej nga Real Madrid.

Modric ishte i lidhur shumë me Interin një vit më parë, por ishte klubi tjetër San Siro që u përpoq ta joshte atë në Serie A këtë verë.

A do të largohet Modric nga Real Madrid verën e ardhshme? Pesë gjëra që duhet ditur…

  • Modric ka mbetur me një vit në kontratën e tij të Real Madridit.
  • Ai ishte subjekti i interesit nga Inter Milan verën e kaluar.
  • Dhe AC Milan u përpoq ta nënshkruajë këtë herë.
  • Modric ka fituar La Ligan dhe katër tituj të Champions League me Realin.
  • Ai do të jetë i lirë të pajtohet me kushtet e parakontratës me klubet e tjera në janar.

Kroati, i cili fitoi Topin e Artë në vitin 2018 pas një viti të jashtëzakonshëm për klubin dhe vendin, tani ka hyrë në 12 muajt e fundit të kontratës së tij në kryeqytetin Spanjoll.

Dhe sipas Boban, Modric nuk ka dashur të largohet nga Real Madrid pasi pësoi një sezon të dobët në sezonin e fundit të Bernabeu, transmeton Teleshkronja Post.

“Luka është një lojtar i shkëlqyer milanez,” i tha Boban Sky Italia.

“Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm por është e vështirë ta nënshkruash. Ai nuk donte të largohej nga Madridi pas një sezoni të keq. “

Modric mbijetoi në një rregullim të skuadrës në Madrid këtë verë dhe filloi në ndeshjen hapëse të sezonit në Celta Vigo.

Sidoqoftë, 33-vjeçari u dërgua jashtë me karton të kuq dhe më pas humbi ndeshjen e mëposhtme kundër Real Valladolid. Ai doli nga pankina në ndeshjen tjetër të Realit kundër Villarreal.

Ndërkohë, Milani nënshkroi një tjetër kroat, Ante Rebic, si huazim nga Eintracht Frankfurt në ditën e fundit të afatit.

Boban shtoi: “Ne nuk gjetëm kushtet ekonomike që donim.”

“Ne u morëm me lojtarët e tjerë në të njëjtin pozicion. Do ta shohim. Kemi një skuadër të mirë ”.

Loading...