Raportimet e disa gazetave me nam në Portugali pohojnë se Iker Casillas është shtruar urgjentisht në sptialin e Portos.

Besohet se portieri i FC Porto pësoi një infarkt miokardi në mëngjesin e së mërkurës, por gjendja e tij besohet të jetë e qëndrueshme dhe jo kër’cënuese për jetën.

Raportet janë të kuptueshme duke pretenduar se Casillas nuk do të luajë për pjesën e mbetur të sezonit dhe do të kërkojë të shërohet larg nga fusha e gjelbërt.

Porto konfirmoi lajmin për TVI, por thoshte se ndalesa spanjolle po ‘bën mirë’ pasi u dërgua në Portofoli Spitalor në Porto më parë sot.

Pavarësishtë këtij lajmi ata përsëritin se Casillas besohet të jetë ‘jashtë rrezikut’ tani, raporton Teleshkronja Post.

37-vjeçari është një legjendë e padiskutueshme në sportin e futbollit, duke e bërë emrin e tij në Real Madrid dhe me të drejtë është konsideruar si një nga portierët më të mëdhenj në histori.

Menjëherë pas lajmit shumica e klubeve të mëdha evropiane dhe futbollistë kanë uruar shërim të shpejtë për Casillas.

Casillas vendosi të largohet nga klubi i tij i djalërisë në 2015 dhe ka kaluar katër sezonet në Portugali, duke mbledhur mbi 150 paraqitje.

Më shumë përditësime do raportojmë më vonë dhe të gjitha lutjet tona më të mira për Casillas dhe familjen e tij./Teleshkronja Post/

Loading...