protestat ne serbi per vrasjen e ivanoviqit

Sipas asaj që është raportuar në mediat serbe dhe disa fotografi të publikuara shihen mijëra persona duke protestuar.

Ata morën pjesë sot në Beograd në një marshim në heshtje në nderim të politikanit Oliver Ivanovic, i vrarë një vit më parë.

”Një vit pas vrasjes së tij, nuk dimë ende autorin e vrasjes dhe personin që porositi vrasjen’’, denoncoi Branislav Trifunovic, një komedian pjesë e organizatorëve të marshimit.

”Kush e vrau Oliver Ivanovic ?”, mund të lexohej në një pankartë gjatë parakalimit.

Ky i fundit ishte një zë i veçantë i klasës politike./TeleshkronjaPost/

protestat ne serbi per vrasjen e ivanoviqit

Loading...