Kombëtarja Spanjës është duke e mposhtur 1-0 Rumaninë në takimit që po zhvillohet aktualisht.

Kapiteni dhe mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ishte ai që e kaloi Spanjën në epërsi, duke shënuar për 1-0 nga pika e bardhë në minutën e 29’ të ndeshjes,

Ramos u ndeshkua me të verdhë për festimin e golit, për shkak të gjestit të tij, transmeton Teleshkronja Post.

Pjesa e parë: Rumani 0-1 Spanjë./GazetaTeleshkronja/

Loading...