Robert Moreno pa skuadrën e tij, Spanjën të fitonte një fitore 2-1 në Rumani në një ndeshje që ndoshta mund të ishte fituar pak më e qetë.

Kishte disa shfaqje mbresëlënëse nga lojtarët spanjoll dhe La Roja ishin pak për të ardhur keq për të mos krijuar një epërsi më të madhe.

Dani Ceballos mahniti, Sergio Ramos shënoj gol përsëri, Sergio Busquets ishte i qetë në mesfushë dhe Paco Alcacer krijoi probleme për mbrojtësit, si dhe shënoi atë që doli të ishte gol fitoreje.

Këto janë notat sipas marca.com :

Loading...