Floyd Mayweather këmbëngul se Anthony Joshua mund të rikthehet përsëri, edhe pse Andy Ruiz Jr e shkaktoj humbjen e parë gjatë muajit maj.

Fitorja e Ruiz Jr befasoj botën e boksit, por Mayweather, i cili ka rekord prej 50-0 në karrierën e tij, po mbështet kampionin e rrahur për t’u kthyer mbrapa.

Joshua dhe Ruiz pritet të luftojnë përsëri në fund të vitit dhe Mayweather shpjegoi se boksi ishte i paparashikueshëm, transmeton Teleshkronja Sport.

“Në boks, çdo gjë mund të ndodhë,” i tha ai për TMZ.

‘Gjithçka mund të ndodhë’.

‘A mund të tërhiqet? Absolutisht, “vazhdoi ai.

“Ashtu siç thashë më parë, në sportin e boksit, ndodh e paparashikueshmja.”

Meçi Joshua vs Ruiz Jr (Foto: Reuters)

Joshua aktivizoi klauzolën e rimeçit vetëm disa ditë pas humbjes së tij dhe një njoftimi pritet të ndodhë së shpejti për një datë dhe vend.

Meçi i dytë do të jetë ose në New York në Madison Square Garden përsëri ose Joshua do të këmbëngulë që rematch të zhvillohet në Britani të Madhe.

Ruiz Jr e hodhi Joshuan katër herë në nokaut për të pretenduar tre titujt e tij botëror dhe po mbështetet nga lojtarët e Tyson Fury për të mbrojtur me sukses titullin e tij.

Remeçi do të jetë në Britani të Madhe ose Nju Jork (Foto: Reuters)

Joshua do të jetë përsëri i preferuar dhe Eddie Hearn shpjegoi pse ka pasur një vonesë në njoftimin e detajeve të takimit të dytë.

Ai tha: “Ne patëm disa qasje të vonuara (nga vende të tjera) që i shtynë gjërat. Presim që të vendosim këtë fundjavë. Megjithatë, U.K dhe U.S. (janë) të preferuarat.’

Loading...