Frank Ribery

E ardhmja e Franck Ribery kishte qenë e paqartë pas largimit nga Bayern Munich në fund të sezonit të kaluar, por tani duket se ai do të mbështesë lëveizjen e tij në Lindjen e Mesme.

Francezi ishte lidhur me Eintracht Frankfurt në Bundesliga dhe Sheffield United në Championship, por një zgjidhje tani duket se është gjetur.

Ribery do të transferohet në Arabinë Saudite ose në Katar, sipas Bild, ku ai është i vendosur të përfundojë karrierën e tij të lojës pas më shumë se një dekade me Bayernin.

36-vjeçari u nis për në Gjirin Arabik sot pas kalimit të një testi mjekësor në Mynih, transmeton Teleshkronja Post.

Ribery tha mirënjohjet e tij ndaj Bayernit në mbyllje të sezonit të kaluar, duke i dhënë fund 12 viteve të shkëlqyera me klubin gjerman.

Largimi shënon fundin e një epoke për gjigandët gjermanë, të cilët janë edhe pa shokun e tij Arjen Robben, me holandezin që vendosin të tërhiqen pas sezonit së Bundesliga 2018/19./TeleshkronjaPost/

Loading...