#Zgjedhjet 2019 – Në orën 19:00 u mbyllën të gjitha qendrat e votimit në zgjedhjet e 6 tetorit, zgjedhjet e parakohëshme parlamentare.

Televizioni Klan Kosova ka publikuar exit-pollin e parë, ku ka treguar rezultatet preleminare jozyrtare, shkruan Teleshkronja Post.

Sipas këtij exit polli, LDK-ja dhe Vetëvendosje kanë nga 30.2 dhe 30.3 %, ndërsa PDK-ja ka 22.3 %.

AAK-PSD ka 10.58 % dhe Nisma-AKR-PD me 4 %./GazetaTeleshkronjaPost/

Loading...