Anglia 5-3 Kosova. Përfundon gjithqka, Kosova humbë në Southampton nga gjigandi Anglia në një ndeshje spektakolare.

Kosova pëson humbjen e parë këto kualifikime, dhe pas 15 ndeshjes, Challandes njoftohet me humbjen e parë, raporton Teleshkronja Post.

Golat e takimit u shënuan nga, Valon Berisha 2x, Harry Kane, Jadon Sancho 2x, Raheem Sterling, Harry kane, Mergim Vojvoda autogol dhe Vedat Muriqi,

Pas pak raporti i plotë….

Loading...