Real Madrid ka vendosur të shkarkojë Alvaro Benito si trajner i ekipit të Juvenil B pas komenteve të tij në televizion dhe radio, me zëvendësimin e legjendës së klubit Raul Gonzalez.

Raul u kthye në Madrid tre vjet më parë pasi ai iu nënshtrua testeve dhe mori përgjegjësinë për një nga skuadrat e të rinjve, ku ai ka qenë për dy sezone, transmeton Teleshkronja Post

Benito erdhi në klub si një lojtar i ri dhe bëri debutimin e tij të parë në ekip në vitin 1995 nën urdhërat e Jorge Valdano, duke ndarë mundësitë e tij të me Guti Hernandez.

Kjo vjen pas komenteve të tij ndaj dy lojtarëve të ekipit A:

“Problemi i Realit janë lojtar si Casemiro dhe Kroos që nuk meritojnë të luajnë asnjë minut pasi janë të ngathët.”

Dëmtimet e penguan që të arrinte potencialin e tij pasi ai ishte rregullisht në sallën e trajtimit dhe klubi i tij i fundit në një karrierë shumë të shkurtër ishte Getafe.

Ai e ka drejtuar ekipin e Juvenil B, vetëm pas Atletico Madrid. Shkarkimi nuk ishte për shkak të arsyeve sportive, por thjesht sepse klubi nuk i pëlqeu komentet e tij tek Movistar dhe Cadena SER./TeleshkronjaPost/

Loading...