Real Madrid vs Ateltico de Madrid at Metlife Stadium New York LIVE

Real Madrid do të luajë me Atletico de Madrid në Nju Xhersi në orët e hershme të së shtunës në mëngjes – ora 02:05 – e cila do të jetë takimi i parë mes dy rivalëve të qytetit që do të zhvillohet jashtë Evropës dhe do të jetë një lojë që do të jetë me vlerë të akorduar , pavarësisht se është takim miqësor.

Për herë të parë ndonjëherë, Nju Jork do të jetë në gjendje të përjetojë ndeshjen e derbit të Madridit në një takim që ka histori. Derbi më i mirë në botë ka ardhur në kryeqytetin e botës.

Sipas informatave në MetLife Stadium pritet të jenë mbi 80 mijë shikues të pranishëm, transmeton Teleshkronja Post.

Ndeshjen ndërmjet Los Rojiblancos dhe Los Merengues mund ta ndiqni në linkun e më poshtëm :

Për ju që nuk hapet linku, duhet ta verifikoni Captcha duke klikuar në katrorin e zbrazët :

Ndërsa formacionet zyrtare të ndeshjes mund ti lexoni KËTU.

Loading...