Reagon Thaçi pas raportimeve nga ‘Novosti’ se është intervistuar nga Specialja

Sot një nga medium serb u tha se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është intervistuar nga Gjykata Speciale.

Por disa orë pas këtyre raportimeve nga ‘Novosti’ vet presidenti Thaçi ka demantuar këtë lajm, transmeton Teleshkronja Post.

Ai e cilësoi si shpifje dhe qëllimkeqe, dhe se do t’i përgjigjej edhe nëse vjen ftesa nga kjo gjykatë.

Postimi i plotë i Thaçit :

Artikulli i gazetës serbe “Novosti”, ku përmendet edhe emri im si kinse i ftuar nga Dhomat e Specializuara, është i…

Posted by Hashim Thaçi on Saturday, February 9, 2019

Loading...
Loading...