Kandidati për kryeministër dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj njihet si një tip sportiv edhe që i pëlqen ta kaloj kohën në vende të gjelbëruara.

Si zakonisht ai gjatë ditës së sotshme në mëngjes, Ramush Haradinaj ka vrapuar në Parkun e Gërmisë, përcjellë Teleshkronja Post.

Ai postoi një fotografi duke vrapuar, dhe një tjetër ku tregon sa kilometra ka vrapuar.

“Mirëmëngjesi nga Parku i Gërmisë”, ka shkruar Haradinaj në postimin e tij.

Aty shihet se ish-kryeministri ka vrapuar 9.81 kilometra për 1 orë e 8 minuta.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Loading...