Real Madridi ia ka tërhequr vëmendjen Neymar pasi dështoi në tokë Paul Pogba.

Por, çfarë do të thoshte operacioni Ney për Los Blancos?

Si ndikon në mundësinë e nënshkrimit të Kylian Mbappe?

Real Madrid e dëshiron Mbappe, por ata nuk janë të sigurt nëse mund ta nënshkruajnë ose jo, deri kur i ka mbetur vetëm një vit në kontratën e tij.

Marrëveshja e francezit përfundon në qershor 2022, do të thotë se ka dy sezone të tjera përpara se një marrëveshje të arrihej gjithsesi.

Për më tepër, PSG mund të rinovojë kontratën e tij në çdo kohë.

A e dëshiron Zinedine Zidane Neymar?

Kjo është dyshimi i madh që mbetet pasi Los Merengues u tërhoq nga përpjekja për të nënshkruar Pogba, transmeton Teleshkronja Post.

Francezi ishte objektivi absolut numër një i Zidane këtë verë dhe ardhja e Neymar do të detyronte më pas Eden Hazard të lëvizë pozicionin, duke i dhënë trajnerit francez një dhimbje koke.

Çfarë do të ndodhte me Vinicius?

Nënshkrimi i Neymar për Los Blancos me të vërtetë do të ndërlikonte çështjet për Vinicius, tashmë është e vështirë për të që të depërtonte në ekipin e Zidane.

Një marrëveshje e tillë madje mund të shihte një largim të mundshëm për të diskutuar për ish-yllin Flamengos.

A ka një hapësirë ​​të lirë për lojtarët jo evropian ?

Kjo nuk do të ishte problem, pasi tani Real Madrid ka tre lojtarë që pushtojnë hapësirat jo-BE në Vinicius, Eder Militao dhe Rodrygo.

Kjo e fundit nuk do të përfshihej në skuadrën e skuadrës së parë në rastin e ardhjes së Neymar, pasi ai do të mbetej me Castilla ose do të linte huazim.

A ndikon kjo në ndjekjen e një mesfushori?

Jo, një mesfushor do të arrijë edhe pas dështimit për të nënshkruar Pogba.

Të gjitha raportimet thonë se Donny Van de Beek do të arrijë, me Los Merengues që tashmë kanë punuar kornizën e marrëveshjes.

Çfarë do të ndodhte me strukturën e pagesave?

Ajo menjëherë do të rritet me rrogën monumentale të Neymar.

Ai aktualisht fiton më shumë se 37 milion euro për sezonet në Paris dhe diferenca midis kësaj dhe pjesës tjetër të shokëve të tij të mundshëm në Madrid do të ishte tronditëse.

Kjo është një situatë që mund të çojë në probleme poshtë vijës.

Loading...