Paris Saint-Germain dhe Real Madridi do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve të mërkuren me fillim nga ora 21:00

Skuadra franceze dhe ajo spanjolle do ta kërkojnë fitoren e parë në edicionin e ri të garës më të madhe për klube në Evropë.


Por, në këtë përballje që zhvillohet të mërkurën nga ora 21:00 në Parkun e Princave, do të mungojnë disa lojtarë kryesor.


Nga ana tjetër, PSG pak minuta më herët konfirmoi se në këtë ndeshje do të mungojnë, Neymar per shkak te suspendimit, Draxler, Kehrer, Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani po ashtu nuk do të luajnë shkaku i lëndimeve edhe, e që do të jetë një përballje më e zbehtë shkaku i mungesave të tyre.

Loading...