Është deklaruar edhe kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me zyrtarin e lartë amerikan, David Hale.

Takimi i mbajtur në rezidencën e Ambasadorit Amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, bashkë me Presidentin Thaçi dhe Kryetarin Veseli.

Pas takimit, Haradinaj ka shkruar një status në Facebook duke thënë se Kosova u tha amerikanëve se është e gatshme për dialog dhe e unifikuar.

I pari i qeverisë nuk e ka përmendur taksën fare, vetëm duke iu referuar një marrëveshje e cila përfshinë edhe tregtinë e lirë.

Gjithashtu edhe Presidenti Hashim Thaci ka shkruar se cka ndodhi sot në takimin me nënsekretarin amerikan për Politikë të Jashtme, David Hale./Teleshkronja Post/

Postimi i plotë i Haradinajt:

Loading...