Kompania britanike McLaren prodhon makina të mëdha sportive. Ato janë të shpejtë, me zë të lartë, dhe ata duken si anije kozmike. Por, ndryshe nga Ferrari ose Aston Martin, kompania nuk ka bërë kurrë një makinë të madhe që është projektuar për rehati dhe shpejtësi.

Kjo nuk do të thotë që McLaren GT i ri, i zbuluar të mërkurën, nuk do të jetë shumë zbavitëse. Ajo pothuajse me siguri do të jetë. Por është më e gjatë, më e qetë dhe ka hapësirë ​​shumë më të madhe se makinat sportive McLaren. Ka vetëm pak më pak turbulenca gjatë kthesave të theksuara.

McLaren ka ofruar më parë 570GT, por kjo ishte me të vërtetë një veturë sportive me disa hapësirë ​​shtesë të bagazheve të gdhendur nga mbrapa. Ajo nuk ishte projektuar që nga fillimi, të ishte një makinë relaksi kështu që i mungonte rehatia dhe përshtatja. Në GT-n e re, McLaren premton një përvojë më relaksuese për vozitësit.

– Kur del në shitje dhe sa është çmimi ?

—Në shitje: Në fund të 2019 | Çmimi nga: £ 163,000

Çmimi prej $ 210,000 i GT-së përputhet përafërsisht me konkurrentët më të drejtpërdrejtë, por ndryshe nga ato makina, shkruan CNN, transmeton Teleshkronja Post.

Kjo duhet t’i japë asaj pak më shumë një ndjenjë të super-makinës kur futet në kthesa. Mbështetëset e saj të pasmë për shpinë, një tipar klasik i dizajnit të makinave GT, mbajnë hyrje të mëdha të ajrit për radiatorët që ftohin motorin.

Motori V8 me 612 kuaj fuqi mund të mbajë GT nga zero në 60 milje në orë në pak më shumë se tre sekonda, me një shpejtësi maksimale prej 203 milje në orë, sipas vet prodhuesit McLaren.

Ulset janë gjithashtu të dizajnuara për të qenë më të rehatshme për udhëtime të gjata, duke ofruar mbështetje të mirë në kthesa të shpejta. (Foto: McLaren)

Trupi është bërë kryesisht nga fibra karboni, një material i lehtë por shumë i fortë. Kjo forcë u mundësoi dizajnuesve të hapnin shumë hapësirë ​​për xham rreth kabinës, duke ndihmuar dukshmërinë dhe duke i dhënë asaj një ndjenjë të lehtë dhe të ajrosur. Kulmi ka një panel të madh xhami që mund të errësohet me prekjen e një butoni.

Për të mbajtur makinën në heshtje, GT ka ngritje të motorëve – në thelb blloqe gome që ndihmojnë në mbajtjen e motorrit – që janë më të butë se ato në makinën sportive McLaren. Në më shumë se 15 metra, GT është më e gjatë se makinat sportive McLaren, por, me pak më shumë se katër inç midis trupit dhe rrugës, është po ashtu pak më e lartë, kështu që nuk do të kalojë lehtë mbi gunga shpejtësie apo rrugë të këqija.

Ajo gjithashtu ka një “ashensor” mode që mund të ngrejë përkohësisht makinën deri në një nivel të krahasueshëm me një limuzinë të zakonshme.

Frenat janë projektuar për të ofruar ndalim të shpejtë me shpejtësi të lartë, por gjithashtu kërkojnë forcë më të vogël të këmbëve në trafikun e ndaluar dhe të zhvendosur, që mund të jetë një stërvitje në makinat e tjera të McLaren. Makinat e para do të dorëzohen tek konsumatorët në fund të këtij viti./TeleshkronjaPost/

Loading...