Ish-mesfushori i Barcelonës Xavi Hernandez mendon se ekipi katalanas do ta ketë të vështirë të bindë Neymarin në Camp Nou këtë verë.

Neymar u largua nga Barcelona në vitin 2017 drejtë Paris Saint-Germain, por anësori brazilian tani është i gatshëm të kthehet në shtëpinë e tij, ndërsa klubi vetë janë të dëshpëruar për ta marrë atë.

“Ai do të ishte një nënshkrim i pabesueshëm”, pranoi fillimisht Xavi Hernandez.

“Por unë e shoh atë si të vështirë, sinçerisht. Mendoj se është shumë e vështirë.”

“Ne kemi parë kaq shumë gjëra që mendova se kurrë nuk do të shihja, siç nodhi që PSG që pagoj 222 milionë euro, kështu që ne duhet të presim.”

“Nuk ka dyshim se ai është një nga lojtarët më të mirë në botë, por të shohim se çfarë bën Barcelona”.

Xavi Hernandez dhe Neymar Jr me Spanjën, përkatësisht Brazilin.

Antoine Griezmann është një tjetër lojtar që pritet të arrijë në klub këtë verë, të cilin Xavi kënaqet duke e parë, përcjellë Teleshkronja Post.

“Ai është një lojtar i madh, një yll botëror”, tha ai.

“Antoine bëri ndryshimin me Atletico Madridin dhe me Francën. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm.”

“Nuk është ende diqka zyrtare, por duket sikur po shkon në Barcelonë, mendoj se do të jetë një nënshkrim i shkëlqyeshëm”.

Xavi kundër Griezmann, kur francezi ishte pjesë e Real Sociedad.

Nëse francezi mund të luajë përkrah Lionel Messit dhe Luis Suarez është një tjetër çështje, por ish-kapiteni nuk ka shqetësime të vërteta për këtë.

“Duhet të pyesim [Ernesto] Valverde [se si do të përshtatet],” shtoi Xavi.

“Ai do t’i bëjë copat të arsyeshme, por nëse ai nënshkruan është sepse Valverde mendon se mund të luajë me lojtarët atje. Griezmann do të jetë një nënshkrimi spektakolar”.

Loading...