Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka bërë një përgjigje publike ndaj kritikave të Lionel Messit për Copa America të mbajtur kohët e fundit në vendin e tij.

Messi ishte i pakënaqur me referimin nga arbitri në gjysmëfinalen kundër Brazilit, një ndjenjë që u bë vetëm nga shkarkimi i tij i diskutueshëm në ndeshjen për vendin e tretë.

“Çfarë tha Messi? Ahhh, po, kjo është një shfaqje për lojtarët e futbollit”, shpjegoi Bolsonaro Clarin.

Ylli i Argjentinës kritikoi fort CONMEBOL-in si përgjigje dhe madje sugjeroi që kartoni i tij i kuqe ishte një rezultat i drejtpërdrejtë i atij që guxonte të fliste kundër organizatës.

Në lidhje me praninë e tij në festimet e Selecao pas fitores së turneut, Bolsonaro e pati këtë përgjigje.

“Asnjë president nuk është duartrokitur si unë që nga Medici në vitin 1970,” pohoi ai.

Shiko momentin kur Messi ndëshkohet me karton të kuq në Copa America kundër Kilit për vendin e tretë – Video

Loading...