paul pogba real madrid man united

Emri i Donny van de Beek po dëgjohet edhe një herë rreth zyrave në Estadio Santiago Bernabeu pasi Real Madrid po mendon seriozisht të bëjë një veprim për mesfushorin e Ajax këtë verë.

Me Paul Pogba ende zgjedhjen e preferuar të Zinedine Zidane për të përforcuar në mesfushën, Van de Beek ka mbetur si alternativa e parë për francezin.

MARCA kishte raportuar më 26 qershor se ai ishte plani B përpara Christian Eriksen por, më 1 gusht, Madridi sugjeroi idenë e bërjes së një lëvizje për lojtarin, i cili ata mendojnë se mund të nënshkruhet për rreth 60 milion euro.

MARCA ka mësuar se të gjitha direktivat e klubit janë në mbështetje të nënshkrimit të tij, me një përjashtim të tillë është Zidane. Francezi e pranon talentin e tij suprem, por mbetet i fiksuar në idenë për të punuar me Pogba.

Trajneri është i prirur të presë deri më 2 shtator për bashkatdhetarin e tij dhe dëshiron që klubi ta nënshkruajë me çdo kusht, por Madridi nuk shiten plotësisht për idenë. Në një skenar perfekt, Madridi mund të jetë në gjendje ta nënshkruajë atë për 150 milion euro, por kjo është minimumi absolut që ata mund të largoheshin nga pagesa dhe madje kjo shifër është jashtëzakonisht e pamundur.

Të dy mbeten disi larg në vlerësimet e tyre për Pogba. Zidane e sheh si pjesën e humbur, por Los Blancos nuk mendojnë se ai është njeriu për të zgjidhur problemet e tyre.

Pritet që United të mbyllë pafundësisht nënshkrimet e Bruno Fernandes dhe Sergej Milinkovic-Savic, i cili mund të shihet si forcimi i skuadrës së Premier League për të lejuar daljen e Pogba, por nuk do të bëjë asgjë për të ulur çmimin e kërkuar.

Tani për tani, Gareth Bale dhe James Rodriguez janë ende gati për shitje në kryeqytet në përpjekje për të balancuar llogaritë para se të bëhen regjistrimet.

Lexo: 1 gusht – Transferimet LIVE: Dybala, Correa, Cancelo, Malcom

E gjithë kjo e konsideruar, ardhja e Van de Beek nuk duket aq e vështirë sikur dikur dhe ai vetë do të ishte më shumë se i lumtur për t’u bashkuar me këtë klub.
/teleshkronjapost.info/

Loading...