Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, luajti mirë, ndërsa ekipi i tij u rikthye në pjesën e II për të barazuar 1-1 me Real Madridin në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Copa del Rey, megjithatë ai u ndie i irrituar me gjyqtarin Mateu Lahoz.

41-vjeçari ishte i papërshtatshëm në vendimmarrjen e tij dhe Pique ndihej më i dëmtuar nga kapiteni i Madridit, Sergio Ramos, duke mos marrë një karton të dytë të verdhë.

“Ai [Mateu Lahoz] kishte një kriter të çuditshëm, ne duhej të luanim dhe përshtatemi,” tha Pique.

“Në përgjithësi, ai kishte një ndeshje të mirë.”

“Ishte një karton për Sergio Ramos, i cili ishte tashmë në kishte një të verdhë, por çfarë mund të bëjmë?”

Lionel Messi filloi ndeshjen në stol për Barcelonën dhe erdhi në minutën e 63-të, edhe pse argjentinasi nuk ndikoi në rezultatin përfundimtar.

“Ne e dinim se ai kishte disa probleme,” shtoi Pique.

“Tani po vijnë lojëra të rëndësishme dhe është më mirë të kemi atë të aftë dhe të shëndetshëm.”

“Ne e dinim se nëse ai luajti 90 minuta, ai mund të vuante nga ndonje lëndim tjetër i mundshëm.”

“Dhe ai preferoi të hyjë në gjysmën e dytë të lojes.”

32-vjeçari është optimist duke shkuar në ndeshjen e dytë në Santiago Bernabeu pas tri javësh.

“Rezultati është i mirë, ne jemi të entuziazmuar për ndeshjen e dytë,” tha ai./Teleshkronja Post/

Loading...