Ka përfunduar pjesa e parë: Anglia 5-1 Kosova. Fillimisht Kosova kishte kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton.

Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, shkruan Teleshkronja Post.

Më pas Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton.

Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të.

Nuk vonoj shumë dhe Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton.

Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të.

Më pas Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton.

Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të

Pas pak edhe golat tjerë…

Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të.Vetëm një minutë më vonë, Raheem Sterling shënoi për 5:1, transmeton Teleshkronja Post.

Loading...