Paul Merson kthehet me parashikimet javore të Premier Ligës

Paul Merson me parashikimet javore në Premier Ligë

A mundet Man City të vulosë titullin e Premier League këtë javë ose Liverpool do të bëjë një goditje të vonshme? Cila do të jetë kthesa e fundit në një garë të shkëlqyeshme për katër vendet e para? Ja çfarë mendon njeriu magjik, Paul Merson (ekspert dhe analist futbolli) …

Me një nga garat më të forta të titullit në vitet e fundit, gara për katër të parët ende duhet të zgjidhet dhe Cardiff gjithashtu shpreson të trondisë shanset dhe të shmangë rënien nga liga, fundjavën e parafundit të Premierligës është një futboll i madh.

Pra, si do të zhvillohet gjithë kjo? Ja se si Paul Merson po e parashikon atë:

Bournemouth vs Tottenham Hotspur, të shtunën

Tottenham duhet të marrë diçka, sepse nëse Chelsea ose Arsenal marrin pikë që do ta bëjnë jetën të vështirë, por ata janë ende në Ligën e Kampionëve – ata janë ende në të dhe mendoj se lojtarët do të jenë pak si ata kundër West Hamit. Do të mendojnë për atë lojë të mërkurën ndaj Ajaxit.

Bournemouth ka një të shkuar. Loja e tyre kundër Fulhamit dhe e meritonin, shkuan në Southampton dhe nuk ishin kurrë në lojë, por pastaj morën një nga synimet e sezonit. Ata do të shkaktojnë probleme dhe mendoj se Spurs do të pushojë lojtarët.

PARASHIKIMI I PAULI MERSON: Bournemouth 2-1 Tottenham

West Ham vs Southampton, e shtunë.

Shikoni West Hamin, mendoni, ata do ta mundin Huddersfield lehtë, por me një gol në minutën e fundit për të shënuar vendin e katërt. Ata duhet të kishin fituar kundër Manchester United, në Tottenham ata fituan.

Southampton do të ketë një të shkuar edhe, mënyrën se si ata janë ngritur tani. Të dyja skuadrat janë të sigurta, është gjithmonë e rëndësishme të fitosh ndeshjen e fundit në shtëpi.

PARASHIKIMI I PAUL MERSONIT: West Ham 3-2 Southampton

Wolves vs Fulham, e shtunë.

Fulham duket një ekip shumë më i mirë se sa ata më parë, dhe po presin ta marrin një trajner të ri, përcjellë Teleshkronja Post.

Wolves duhet ta shohin atë për sezonin e ardhshëm, ekip që ka potencial.

PARASHIKIMI I PAUL MERSON: Wolves 3-1 Fulham

Cardiff vs Crystal Palace, e shtunë.

Cardiff duhet të fitojë këtë dhe të shkojë në Manchester United në ditën e fundit duke e ditur se duhet të fitojë, nuk ka asnjë pikë që po shkon atje tashmë. Nëse je vetëm një lojë larg qëndrimit në ligë, ke një shans. Çdokush mund të fitojë një lojë të vetme.

Nëse C.Pallace do të kthehet dhe Cardiff do të shkojë me ta, ka vetëm një fitues – por tifozët e tyre nuk do të kishin parasysh një fitore të Cardiffit.

PARASHIKIMI PAULIT: Cardiff 1-0 Crystal Palace

Newcastle vs Liverpool, të shtunën

Ju shpresoni Liverpool fiton, sepse ndryshe ju shikoni në atë dhe fakti që ata humbën 3-0 në Barcelonë, dhe nëse ata tërheqin këtu sezonin e tyre në katër ditë. Mendoj se ata do të fitojnë, natën tjetër ata sapo kanë dalë kundër një klubi të jashtëzakonshëm. Ata nuk e meritojnë sezonin e tyre për një huqje. Ata duhet të tentojnë të paktën deri në ditën e fundit.

Newcastle do ta bëjë atë një natë të gjatë për ta, ata zakonisht i kanë qejf ndeshjet me presion, ata nuk duhet të argëtojnë, tifozët e tyre e dinë se çfarë janë ata, ata do ta bëjnë të vështirë dhe do të jetë e vështirë.

PARASHIKIMI I PAUL: Newcastle 0-2 Liverpool

A do të ndikohen Liverpool nga disfata e tyre 3-0 ndaj Barcelonës në mesjavë?

Chelsea vs Watford (e diel, ora 14)

Nëse dikush thotë se duhet të mundësh Watford në shtëpi për të hyrë në Ligën e Kampionëve, do ta bëje atë, mendoj se Chelsea do fitoj.

Watford janë një skuadër e vështirë për të luajtur kundër.

PREDIKTET E PAULIT: Chelsea 2-1 Watford

Huddersfield vs Manchester United, e diel.

Çdo gjë më pak se 0-4 është zhgënjyese. Me siguri United duhet të ketë municion për të shfryrë ato ndaj Huddersfield.

PREDIKTET E PAULIT: Huddersfield 0-4 Manchester United

Arsenali vs Brighton, e diel

Nëse Cardiff ka fituar tashmë, është koha e panikut për Brightonin. Unë nuk mund të shoh asgjë, por një fitore Arsenal, ata duhet të fitojnë për të mbajtur presion mbi Chelsean dhe United.

PREDIKTET E PAULIT: Arsenal 3-0 Brighton

Manchester City vs Leicester, e hënë.

Goli i Sergio Aguero në Burnley gjatë fundjavës së kaluar mbajti Manchester City në vendin e parë në PL.

Unë e kam parë këtë ekip të Leicester dhe ata janë një ekip i mirë. Manchester City ka një të shkuar, dhe ata do kenë probleme me ritmin e Vardy.

PAJTJET PREDIKUALE: Manchester City 2-0 Leicester City./TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...