Nolito kishte shënuar golin e parë për ekipin spanjoll në Boston, me Alejandro Pozo që shënoj golin e fitores për Sevillen kundër Liverpool.

Divok Origi shënoi golin e vetëm të Liverpool, i cili humbi 2-1 në Sevilla, por ajo që mori më shumë vëmendje ishte godtija e ashpër e talentit të Liverpool.

18-vjeçari i krahut të majtë të The Reds u shpartallua pasi u godit nga Joris Gnagnon, të cilit iu tregua kartoni i kuq direkt, me 15 minuta të mbetura në një Park Fenway në Boston.

Sevilje kishte fituar një epërsi të merituar në pjesën e parë para një turme shumë të zjarrtë të tifozëve të Liverpulit kur Nolito mposhti debutuesin Andy Lonergan, por Origi shënoi një minutë para pushimit.

Golat e ndeshjes Liverpool 1-2 Sevilla :

Duke folur pas ndeshjes, menaxher i Liverpool, Jurgen Klopp tha se Yasser Larouci ishte “me fat” që të mos ketë pësuar një lëndim më serioz.

“Është shumë herët në sezonin për të krijuar tituj duke thënë atë që mendoj, por duket sikur ai ishte me fat”, u tha Klopp gazetarëve në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes.

“Sigurisht, si gjithmonë është me këto gjëra ne duhet të presim pak.”

I pyetur për hollësitë e dëmtimit të Larouci-t, Klopp shtoi: “Ai e goditi atë me mbërthim të plotë dhe, në atë moment [nëse ishte] një pozitë pak e ndryshme ku e goditi atë. Kështu që ishte në rregull, asgjë nuk ndodhi atje.”

“Nuk e di 100 për qind. Duket sikur ai ishte me fat, por vetëm fola shpejt me doktorin dhe kjo është ajo që tha ai, por ne duhet ta shohim”.

‘Ishte një akt i tmerrshëm nga ana ime.’/TeleshkronjaPost/

Loading...