Juventus raportohet se dëshironte të bashkonte Cristiano Ronaldon dhe Neymar këtë verë pasi kampionët italianë ‘i ofruan Paulo Dybala plus 100 milion € për të zbritur Brazilianin në Torino.

Neymar nuk e bëri të fshehtë dëshirën e tij për të lënë Paris Saint-Germain këtë verë me një rikthim te Barcelona e pritur gjerësisht në ditët e fundit para se të mbyllte dritaren e transferimit.

Por pasi u mbyll dritarja dhe Neymar mbeti në PSG, Tuttosport zbuloi se Juventus bëri lojën e tyre për ta marrë atë pasi ata donin të formonin një o duet ëndërrash ’me Ronaldon në Torino.

Neymar, i cili akoma nuk do të luajë në skuadër për PSG këtë sezon ndërsa klubi renditi të ardhmen e tij, shtyu për një dalje gjatë gjithë verës por vëmendja mbeti te rikthimi në Spanjë.

Dybala dukej se ishte domino që do të vinte lëvizje të tjera në lëvizje pas transferimeve në Manchester United dhe Tottenham u rrëzua në fillim të muajit.

Por Dybala vazhdoi tek Juve dhe mbetet me Ronaldon në Torino, i cili pa që çdo ofertë për Neymar të përfundonte për shkak të mungesës së kufizimeve tjera negociuese.

Ballina e Tuttosport.

Raportimi i Tuttosport vazhdon të thotë se edhe me Dybala si pjesë e ofertës së Juventusit, PSG refuzoi ofertën pasi mblodhi për më shumë para për Neymar, pasi kishte shpenzuar 198 milion £ për ta përvetësuar atë nga Barcelona dy vjet më parë.

Ronaldo është përshtatur mirë që nga largimi prej Real Madridit për Juventusin sezonin e kaluar dhe luajti një rol kryesor në klubin duke siguruar një titull të tetë radhazi në Serie A.

Loading...