Khabib Nurmagomedov mbetet i përsosur dhe i pamposhtur, pasi mposht Dustin Poirier përmes një nokauti.

Periudha e unifikimit të titullit të peshave të lehta midis kampionit mbretëror mbrojtës 155 paund Khabib “Shqiponja” Nurmagomedov dhe pronarit të rripit të përkohshëm Dustin “Diamanti” Poirier titulon ngjarjen UFC 242 .

Arbitri përgjegjës për këtë ndeshje të unifikimit të titullit është Marc Goddard.

Khabib Nurmagomedov arrin në rekordin 28-0 MMA, Dustin Poirier bjen në 25-6, transmeton Teleshkronja Post.

Raundi 3 ishte kryesore ku Nurmagomedov i dha fund ndeshjes. Ky është momenti kur Nurmagomedov fiton meçin:

Loading...