Një pjesë tjetër e historisë për Keylor Navas

Keylor Navas u bë portieri i parë i huaj me 100 paraqitje në LaLiga Santander për Real Madridin kur ai luajti kundër Eibar të shtunën.

Mes spekulimeve të fundit për të ardhmen e tij në Estadio Santiago Bernabeu, portieri po shijon petkun e tij si i dyti në portën e Los Blancos.

Në 100 ndeshjet e tij për klubin, ai ka fituar 72 ndeshje, 17 barazime dhe ka humbur vetëm 11 të tilla, shkruan Teleshkronja Post.

Në sezonin 2015/16 Keylor trashëgoi fanellën e No.1 pas largimit të Iker Casillas, dhe prej andej Real Madridi fitoi tre tituj të njëpasnjëshëm të Ligës së Kampionëve me Kosta Rikanin si zgjedhja e parë.

Në listën e ndeshjeve të luajtura nga portierët e Real Madridit në LaLiga Santander, Keylor vjen në vendin e tetë, pas Antonio Betancort në vendin e shtatë me 129 ndeshje të luajtura, por kjo mund të ndryshojë, varësisht nga ajo që Zidane e bën këtë verë.

Në moshën 32 vjeçare ai po vjen në krye të tij si portier dhe dëshiron të vazhdojë të luajë për Los Blancos por është i vetëdijshëm për ndryshimet e mundshme këtë verë.

“Nëse Zidane më thotë të shkoj, çfarë mund të bëj?” tha Navas pas ndeshjes kundër Valencias.

Deri më tani, Zidane ende duhet të kalojë nëpër planet e tij me lojtarin, por ai mendon se Zidane do të llogarisë tek ai për sezonin e ardhshëm.

Me një kontratë deri në vitin 2021, Keylor dëshiron të përmbushë marrëveshjen e tij me klubin dhe të përfundojë karrierën e tij në Madrid./TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...