NEYMAR PSG

Edhe pasi u kthye në aksion për Paris Saint-Germain të shtunën, Neymar nuk është larguar nga shprehja e dëshirës që duhej të largohej nga klubi këtë verë.

Nr.10 shënoi një fitues mahnitës të rrugës në kohën shtesë, por pyetjet më pas u përqëndruan në dëshirën e tij për t’u larguar.

“Të gjithë e dinë që kam dashur të largohem”, tha ai.

“E bëra shumë të qartë. Nuk do të detajoj, sepse prek të tjerët”.

“Por unë jam ende një lojtar i PSG dhe qëllimi im është të jem i lumtur në fushë. Mendja ime është te PSG.”

“Unë gjithmonë e kam sqaruar se nuk kam asgjë kundër PSG ose tifozëve. Ato ishin arsye personale.”

“Unë i kisha arsyet e mia dhe u përpoqa të bëja gjithçka, por për fat të keq ata nuk më lejuan. Tashmë ka ndodhur, por kjo është hera e parë dhe e fundit që dua të flas për të.”

Neymar u përball me një pritje armiqësore në Parc des Princes, të cilën ai pranon se e zhgënjeu, përcjellë Gazeta Teleshkronja.

“Është e trishtueshme”, rrëfeu ai.

“Por unë e di se sa herë që luaj në shtëpi do të jetë si të luaj në terren mysafirë”.

“Tifozët duhet të brohorasin gjatë 90 minutave. Kjo është më e rëndësishme sesa fishkëllimi i lojtarëve.”

“Të njëjtat gojë që ju fishkëllojnë jeni ata që duhet të brohorisni golat tuaja.”

“Ata e kaluan tërë ndeshjen duke vërshëllyer dhe më pas u desh të festonin”.

Loading...