Mbrëmë ishte një natë aspak e mirë për tifozët dhe klubin e Real Madridit, por disa fjalë që u thanë para një viti në kohën e largimit të tij nga Real Madridi, Zinedine Zidane kishte thënë këtë fjali:

“Nëse kam ndjenjën se nuk do të fitoj, është e nevojshme të largohem”. Pas eliminimit të Los Blanos, fjalët e trajnerit francez tingëllojnë si një paralajmërim.

Largimi i Zinedine Zidane Real Madrid kishte shkaktuar keqkuptim në disa aspekte, transmeton Teleshkronja Post.

Si një njeri që sapo ka fituar tre Liga të Kampionëve rresht mund të largohet nga një klub në kulmin e vet?

“Nëse ndjehem sikur nuk mund të fitoj, kjo është sepse duhet të shkosh”, tha Zizou në konferencën e tij lamtumirëse për shtyp. Unë nuk do t’ju them se çfarë të ndryshojë. Më takon të largohem.”

A ndjeu trajneri francez se ishte fundi i një cikli? Se ishte e nevojshme për të rinovuar fuqinë dhe lojtarët në mënyrë drastike? Ne ndoshta nuk do ta dimë kurrë. Megjithatë, kjo fjali ka sensin e paralajmërimit, Real Madridi i ka thënë lamtumirë tre garave në dy muaj, ose katër nëse përfshihet edhe kampionati./TeleshkronjaPost/

Loading...