Ndeshje e çmendur nga Juventus, fiton me rikthim

Juventus u rikthye nga disavantazhi dhe arriti të vazhdojë pamposhtëshmërinë në Serie A, si e vetmja në evropë pa humbje.

Pjesa e parë ishte katastrofale për ekipin e Allegrit, i cili edhe e theu një rekord të zi duke mos arritur ta bëjë asnjë godtije në pjesën e I, raporton Teleshkronja Post.

Pjesa e dytë nisi edhe më keq për Bianconerët, pasi Emre Can shënoi autogol në minutën e 57’të të takimit.

Por Allegri ndërhyri dhe bëri disa zëvendësime të cilat ndihmuan që ekipi të zgjohej nga gjumi.

Fillimisht ishte Joao Cancelo në minutën 74′, për rezultatin 1-1.

Ndërsa për ta siguruar fitoren u përkujdes Cristiano Ronaldo me golin e shënuar nga pika e bardhë 3 minuta para fundit.

 

Loading...