Navas: “Nuk është e lehtë të luhash një herë në muaj”

Portieri i Real Madridit Keylor Navas luajti nga fillimi në fitoren 1-3 kundër Girona në ndeshjen kthyese të Kupës në Copa del Rey.

Los Blancos avancoi në gjysmëfinalet e garës vendase pas një tjetër performancë të shkëlqyeshme nga Karim Benzema, por Navas kryesisht fliste për rolin e tij aktual në ekip.

“Sa herë që më është dhënë mundësia për të luajtur, unë e jap më të mirën dhe ne duhet të qëndrojmë gati për të provuar se ne mund të luajmë”, tha Navas.

“Nuk po them se duhet të shkëlqej, edhe pse është e vërtetë se situata ime ka ndryshuar mjaft, sepse nuk është e lehtë të luash një herë në muaj”, shtoi portieri.

“Ju duhet vetëm të jeni mendërisht të fortë, unë e bëj këtë për familjen time, për gruan time dhe për fëmijët e mi, sepse ata janë të lumtur ta shohin babanë e tyre duke luajtur”, shpjegoi ai.

“Ne jemi të lumtur sepse kemi arritur në gjysmëfinalet, diçka që nuk e kishim bërë kohët e fundit,”tha ai për fitoren.

“Ne jemi të qetë sepse e dimë se ne duhet ta mposhtim këdo që merremi në mënyrë që të fitojmë garat”, përfundoi portieri./TeleshkronjaPost/

Loading...