Si zakonisht, kur luajnë dy skuadra të Amerikës latine dy gjëra janë të sigurta: spektakli me topin dhe ndërhyrjet e ashpra.

Neymari u rikthye në fushën e lojës pas 3 muajsh pushim, ndërsa për t’i uruar mirëseardhjen mendoi mbrojtësi i Kolumbisë, Davinson Mina

Ky i fundit në një dyluftim në pjesën e dytë bëri një ndërhyrje që vetëm për gjyqtarin nuk ishte penallti.

Mbrojtësi i Tottenhamit shtyn me duar fort brazilianin duke e përplasur me reklamat e fushës, transmeton Teleshkronja Post.

Shiko VIDEON: Fansat serb brohorasin ‘Messi, Messi!’, veprimi i Ronaldos i heshtë midis Beogradit.

Neymari përplaset me kokë, por fatmirësisht nuk u dëmtua. Futbollisti 23-vjeçar i Kolumbisë nuk i kërkon as falje pas asaj ndërhyrje skandaloze.

Loading...